Supla Button 2.0 i kolejne wersje...

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Nie wyobrażam sobie ośmiu przycisków na ścianie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Duch__ pisze: czw maja 24, 2018 7:13 am Nie wyobrażam sobie ośmiu przycisków na ścianie.
Nie musi być osiem osobnych przycisków na ścianie. Akurat poniższe przykłady to urządzenia pracujące w innych systemach, ale można stworzyć coś podobnego.
Obrazek
Obrazek

Gdyby była wprowadzona logika i dodatkowy kanał logiczny nie uruchamiający przekaźnika, to pewnie realne byłoby uruchamiane scen np. z potrójnego Sonoffa Touch'a.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Lucas pisze: czw maja 24, 2018 8:00 am
pewnie realne byłoby uruchamiane scen np. z potrójnego Sonoffa Touch'a.
i to jest myl :)
dziś spróbuję wgrać zobaczymy czy będzie działać :D
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Czy na takim module da się to zainstalować http://allegro.pl/wemos-d1-mini-esp8266 ... 57166.html ??
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Do tego w zupełności powinno wystarczyć to http://allegro.pl/modul-wifi-esp8266-es ... 72020.html z adapterem dla łatwiejszego podpięcia(przykładowa aukcja).
Wczoraj próbowałem na 01 ale nie chciało mi wystartować.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Koledzy. Mała uwaga. Wrzucajcie zdjęcia produktów na forum, a nie dawajcie linków do aukcji które za tydzień się skończą i będą niedostępne. Usprawni to pracę forum i obejdzie się później bez zbędnych pytań. Ja testy robiłem na takim module. Jego zaletą jest to że można go zasilić bezpośrednio z 12V lub z USB.
Nodemcu v3.png
Nodemcu v3.png (173.35 KiB) Przejrzano 4003 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

No dobra już wiem jaki moduł należy zakupić, jak to teraz wgrać i co gdzie podłączyć??
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

TODO

Wrzucam listę rzeczy do zrobienia odnośnie wersji 2.2. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o skopiowanie i dopisanie / uzupełnienie. Na koniec się pomyśli co można zrobić na już.

Pamiętajcie:
Niektórzy z nas rzeczy nie możliwe robią na poczekaniu, na cuda trzeba poczekać. :lol:
  • Weryfikacja pamięci EEPROM przy uruchomieniu czy są jakie kolwiek dane zapisane odnośnie ssid i password - jeśli nie to wejście w tryb konfiguracji
  • Obsługa odpowiedzi serwera - tj. OK, Bad request itp i sygnalizacja poprzez LED zdarzenia.
  • Wyłączenie możliwości wysłania danej sceny jeśli nie ma wypełnionych pamięci EEPROM z polem URL i/lub TOKEN - odciąży to serwer fracza niepotrzebnymi zapytaniami.
  • Automatyczne uzupełnianie formularza ostatnio wpisanymi danymi.
  • Spolszczenie interfejsu konfiguracyjnego
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Duch__ pisze: czw maja 24, 2018 9:26 am TODO

Wrzucam listę rzeczy do zrobienia odnośnie wersji 2.2. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o skopiowanie i dopisanie / uzupełnienie. Na koniec się pomyśli co można zrobić na już.

Pamiętajcie:
Niektórzy z nas rzeczy nie możliwe robią na poczekaniu, na cuda trzeba poczekać. :lol:
  • Weryfikacja pamięci EEPROM przy uruchomieniu czy są jakie kolwiek dane zapisane odnośnie ssid i password - jeśli nie to wejście w tryb konfiguracji
  • Obsługa odpowiedzi serwera - tj. OK, Bad request itp i sygnalizacja poprzez LED zdarzenia.
  • Wyłączenie możliwości wysłania danej sceny jeśli nie ma wypełnionych pamięci EEPROM z polem URL i/lub TOKEN - odciąży to serwer fracza niepotrzebnymi zapytaniami.
  • Automatyczne uzupełnianie formularza ostatnio wpisanymi danymi.
  • Spolszczenie interfejsu konfiguracyjnego
Odpal repozytorium na github-ie i dodaj TODO do issues.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

PuteR pisze: czw maja 24, 2018 9:23 am No dobra już wiem jaki moduł należy zakupić, jak to teraz wgrać i co gdzie podłączyć??
Wgrać przez ARDUINO IDE, pomiędzy GPIO 0, masę podłączasz przycisk. Sorry ale nie wiem jaki moduł wybrałeś więc tylko tyle informacji.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”