Supla Button 2.0 i kolejne wersje...

percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

Zastanawiając się dalej nad całym pomysłem (generalnie chodzi o stworzenie jednej sceny) doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję możliwości indywidualnego kontrolowania z poziomu supli poszczególnych obwodów oświetleniowych. Czyli obsługa wifi po stronie przekaźników odbierających sygnał od mastera nie jest konieczna.
Czy zastosowanie jako mastera przekaźnika wifi/bluetooth a jako klientów tylko z obsługą bluetooth ma sens?
Czy coś na bazie ESP32S jest w stanie realizować funkcję master?
Jakieś inne sugestie?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

percy pisze: czw cze 07, 2018 8:34 am Zastanawiając się dalej nad całym pomysłem (generalnie chodzi o stworzenie jednej sceny) doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję możliwości indywidualnego kontrolowania z poziomu supli poszczególnych obwodów oświetleniowych. Czyli obsługa wifi po stronie przekaźników odbierających sygnał od mastera nie jest konieczna.
Czy zastosowanie jako mastera przekaźnika wifi/bluetooth a jako klientów tylko z obsługą bluetooth ma sens?
Czy coś na bazie ESP32S jest w stanie realizować funkcję master?
Jakieś inne sugestie?
Bluetooth nie sprawdził się w zastosowaniach IoT. Bynajmniej takie rozwiązania jak Proxi to pokazały.
percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

Nie znam Proxi ale z drugiej strony Silvair stawia wyłącznie na Bluetooth. To o czym myślę, to zastosowanie BT na "ostatnim metrze".
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

percy pisze: czw cze 07, 2018 9:54 am Nie znam Proxi ale z drugiej strony Silvair stawia wyłącznie na Bluetooth. To o czym myślę, to zastosowanie BT na "ostatnim metrze".
Wygląda na to, że Proxi właśnie z tego korzysta.
https://itunes.apple.com/pl/app/proxi-b ... 34698?mt=8

[EDIT]
A Tu masz opinie jak to działa
https://play.google.com/store/apps/deta ... .proxi.app
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Mam pytanie z czego mogą się brać braki odpowiedzi ze strony serwera. Otóż świeżo po podłączeniu, bądź po resecie nodemcu v3 wszystkie sceny uruchamiają się jak należy ale po chwili nie używania już nie. Niby scena się wykona dioda mrugnie x razy ale następnie mrugnie jeden raz i nic się nie dzieje. Trzeba zresetować moduł i znowu chwilę jest ok, ale później to samo.

Wersja wersja firmware 2.2.3
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2018 9:30 am przez PuteR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Przecztaj swój post i go popraw bo się czytać tego nieda. To jest porządne forum. Która wersja firmware?
Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Duch__ pisze: sob cze 09, 2018 9:22 am Przecztaj swój post i go popraw bo się czytać tego nieda. To jest porządne forum. Która wersja firmware?
Już poprawione, sory za błędy ale pisane z dzieckiem na kolanie i takie kwiatki wychodzą. Wersja firmware 2.2.3.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Nie jest to wersja przetestowana. Sprawdź wersje 2.2.2.
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Supla Key Button 1.0.0

Jest to odpowiedź na zapytanie z tego wątku viewtopic.php?f=9&t=3506

Układ obsługuje się przy pomocy jednego przycisku i zaprogramowanego szyfru na wzór kodu MORSE-a.

W system obsługuje się przy pomocy 3 kodów:
  • Kod wykonania sceny- ustawiany w trybie konfiguracyjnym
  • Kod serwisowy - ustawiany w trybie konfiguracyjnym
  • Kod serwisowy zapasowy - generowany dla każdego procesora z osobna na podstawie adresu MAC - jest to kod który można użyć by nie przeprogramowywać procesora jakbyśmy zapomnieli swojego kodu serwisowego.
Generowanie odbywa się na podstawie ostatnich dwóch bajtów. Jeśli nasz MAC adres wynosi przykładowo ED:09:1B:36:6B:A2 to dla nas najważniejsze są dwa ostatnie bajty 6B i A2. Przy pomocy strony https://www.binaryhexconverter.com/hex- ... -converter odczytujemy nasze bity:
6B = 0110 1011
A2 = 1010 0010


Łączymy je i otrzymujemy: 0110 1011 1010 0010 to nasz kod to 1011 1010 0010. Przypominam. To jest przykład odczytu swojego kodu i dla każdego procesora jest inny! Kod można również odczytać przez terminal.

Skoro nasz kod wynosi przykładowo 1011 1010 0010 to czytamy go jako 1= Długie naciśnięcie ponad 1 sekundę, 0 = Krótkie naciśnięcie około 500ms, wychodzi nam Długie - Krótkie - Długie - Długie - Długie - Krótkie - Długie - Krótkie - Krótkie - Krótkie - Długie - Krótkie.

Kod serwisowy zapasowy ma zawsze długość 12 naciśnięć
Kod serwisowy użytkownika może mieć długość od 1 do 20 naciśnięć
Kod wykonania sceny może mieć długość od 1 do 20 naciśnieć.

Kod źródłowy:
Załącznik Supla Key Button 1.0.0.zip nie jest już dostępny
Zapraszam do testowania.
Załączniki
Supla Key Button 1.0.0.zip
(6.37 KiB) Pobrany 263 razy
Obrazek
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Chciałem się tylko upewnić, że w następnej odsłonie Supla Cloud będzie raczej zaimplementowana obsługa przycisku Supla Button ? Poprzez skrypty i sceny z supla.fracz.com będzie można wywołać przez np. pojedyncze naciśnięcie określoną scenę np. zasłoń wszystkie rolety. Jakby wyglądałaby topologia ? Moduł SRW-01 lub InCan od Espalbo w puszce przy każdej rolecie + np. Wemos d1 mini z baterią w Buttonie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”