Sterowanie głosem

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

a może takie rozwiązanie ? : Google home + IFTTT (wywołanie scen z supla script) ? - nic nie trzeba instalować tylko potworzyć skrypty na www.fracz.com.
Na razie google home jest tylko po angielsku (telefon trzeba przestawić na język angielski) , ale google już obiecało że w tym roku będzie po polsku. Omijasz tym samym instalacje taskerów , bridge, automate, …… i innych programów, które dla większości użytkowników nie są takie oczywiste jak dla większości forumowiczów supla.

W moim domu mam ponad 15 sonoffów (z firmware supli) + na razie 9 rolet sterowanych SRW-01 (bedzie więcej) + broadlink + google mini który mnie nasłuchuje . W zasadzie nie używam telefonu tylko wszystko uruchamiam gadając z google home , po angielsku , ale mi to w ogóle nie przeszkadza , a syn przy okazji , przy tym, uczy się angielskiego :) w końcu żyjemy, pracujemy w Europie :)

już na którymś wątku to pisałem : czekam bardzo na implementację skryptów w supla cloud + implementację zdarzeń w supla cloud + integrację supli z google home , co spowoduje że przestanę używać IFTTT , prawdopodobnie supla scripts też (? @fracz ? czy tak ? :) ) i wiele wiele problemów przestanie być problemami .
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Nie mam Google home

Daj jakiś tutorial jak to zrobic to może się skuszę
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

jeśli masz iPhone no to rzeczywiście temat zamknięty. No ale kto używa iPhone ? :) mój syn, ja nie :)

Tak dla wyjaśnienia , być może napiszę oczywistą rzecz dla większości z Was co to czytają, ale może dla innych to takie oczywiste nie jest : by móc korzystać z funkcji google home (assistant) wystarczy mieć telefon z androidem i z nim gadać ,i nie trzeba mieć dedykowanego głośniczka od google (google home mini czy google home czy google home max). Tak jak napisałem , warunek na dzisiaj jest jeden : telefon music mieć ustawiony język angielski a nie polski (jeśli język telefonu jest PL to asystent google odpowie nam jaka jest pogoda , jakie są korki , jaki jest prezydent w PL, ale nie posterujemy naszym domem).

Krótka instrukcja dla zainteresowanych sterownia głosem poprzez google ( na teraz tylko po angielsku) :

- instalujesz aplikację GOOGLE ze sklepu google play (lub robisz jej upgrade do najnowszej wersji)
- język w telefonie lub na tablecie , przestawiasz na angielski (robisz restart telefonu, tak na wszelki wypadek)
- naciskasz i przytrzymujesz przycisk HOME na telefonie , pojawi się asystent google (inny wygląd niż ten co jest w wersji PL)
- w prawym górnym rogu tego asystenta jest niebieska kopertka, klikasz na nią i pojawi się okienko EXPLORE
- znowu w prawym górnym okienku są 3 kropeczki , klikasz na nie i potem wybierasz SETTINGS
- pojawi się wiele opcji , na start uczysz tego asystenta żeby rozpoznawał jak najlepiej Twój głos - w sekcji DEVICES klikasz na telefon lub tablet
- pierwsza opcja GOOGLE ASSISTANT musi być zaznaczona
- VOICE MODEL - naucz asystenta Twojego głosu (google poprowadzi Was w tej konfiguracji "za rękę")

no i w zasadzie gotowe, asystent skonfigurowany .

Jak SUPLA będzie zintegrowana z google home to na poziomie SETTINGS w opcji HOME CONTROL będą widoczne urządzenia (kanały) supli (i sceny tez powinny tam być), ktore można będzie uruchomić komendami głosowymi , np : "turn on URZĄDZENIE_SUPLI" lub "turn off...". W sekcji ROUTINES może będzie definiować swoje procedury . Przykład procedury : jak powiem "ok google , i am lazy , turn all devices on in my house for me " i pod to podpiąć zestaw akcji : turn on TV , turn on lights, turn on ….., turn off...… - masa ciekawej zabawy Was czeka :)


na teraz supla nie jest zintegrowana z google home (wiec nic nie znajdziecie w sekcji HOME CONTROL od supli, tym samym nie stworzycie procedur w sekcji ROUTINES ) , wiec sterowanie głosem konfigurujemy poprzez IFTTT :

- tworze skrypt(y) na www.fracz.com
- w IFTTT tworze zdarzenie (aplet) : IF powiem do google assistant :" i am lazy , turn all devices on in my house for me" THEN uruchamiam webhook który wywołuje url-a przypisanego do skryptu supli stworzonego na www.fracz.com

proste jak budowa cepa :)
miłej zabawy

pozdr
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Może ktoś komu działa sterowanie głosem wrzucić jaka ma wersję Google now na telefonie?
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

mi się z automatu robi się na wszystkim update GOOGLE NOW tez . Ostatnia aktualizacja z 15/06 version 8.7.11.21 (tak podaje google play)

Android 7.0 (tablet Samsung T715)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

A dział Ci sterowanie głosem?
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

tak tak
tylko w IFTTT trzeba pozakładać aplety (zdarzenia) na odpowiednie frazy :
IF "GOOGLE ASSISNTANT SIMPLE PHRASE :..."
THEN "WEBHOOK -> URL z supla script"
superluki5
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 21, 2018 11:48 am

Zdziałało tylko 1 raz. Trzeba zapłacić 15 zł ?
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Czy ktoś ma problem z sterowaniem głosem na androidzie 8.0. Mam wszystko poinstalowane a w momencie jak startuje supla scripts conigurator to niby pokazuje że uruchomiono ale po chwili jest not ruaning? Kilka tygodni temu jeszcze było wszystko w porządku.

Ponowne zainstalowanie automate rozwiązało problem.
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2018 3:54 pm przez PuteR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Gucio2607. pisze: ndz kwie 22, 2018 10:58 am
PuteR pisze: śr mar 07, 2018 4:31 pm Wydawanie komend głosowych fajnie działa, ale to ze po jej wykonaniu wywala tematy wyszukiwania w Google jest troszkę drażniące. Może przy pomocy automate dało byś się coś stworzyć by po wykonaniu takiej komendy automatycznie zamykał chroma.
Sam bym pokombinowal, ale jakoś wogole nie łapie tego automate i tworzenia w nim.
Musisz dodatkowymi block "kill app" i wybrac google.block dodac przed speak i bedzie zamykał wyszukiwarke
Udało się komuś stworzyć działający script do automate i mógłby go udostępnić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”