Wymiary płytki w SONOFF S20

szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Dzień dobry,

Jest ktoś w stanie zmierzyć wymiary płytki w sonoffie s20, wydaje mi "mała" i wpadłem na pomysł włożenia jej do puszki :).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jesteś pewien że to dobry i bezpieczny pomysł? Masz tam przecież części czynne na płytce. O zwarcie / porażenie nie trudno. Po to urządzenie ma obudowę żeby zabezpieczyć użytkownika przed dotykiem bezpośrednim / pośrednim, a ty chcesz to wywalić tak na zewnątrz i wpakować do puszki elektrycznej. Pojawi ci się wilgoć w puszce i ściana cię zacznie pieścić.
Kategorycznie odradzam takiego postępowania!!!

Prosze nie używać czerwonego koloru. Na większości forum, czerwony zastrzeżonych jest dla moderatorow.
Obrazek
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

A popatrz np. na projekt inCana - też nie ma obudowy. Po to jest puszka elektryczna i jeśli wszystko jest poprawnie zaizolowane i skręcone to nie ma prawa się nic stać - nie zamierzam położyć tej płytki na środku pokoju.
augusto
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 2:44 pm

Sterowniki roletowe Portosa w puszke fi60 tez sa bez obudowy :/
mateola
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 03, 2018 3:05 pm

wczoraj pomyslalem dokladnie o tym samym,
tutaj http://tinkerman.cat/s20-smart-socket/ na samym koncu w komenatrzach pisali ze okolo 55x55 mm, ale fajnie jakby ktos mogl potwierdzic
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Potwierdzam kupiłem w promocji rosegal.com (sklep polecam mega szybka dostawa)
Wymiary to 55x55
Mi przyszła wersja bez otworu na bolec. Musiałem wyciągnąć taką metalową blaszkę i trochę naciąć obudowę, ale jest ok.

Teraz muszę zakleić czarną folią diodę bo w nocy świeci jak latarnia morska. Ogólnie przydała by się opcja w sofcie, która pozwala na wybór jak ma funkcjonować dioda.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zieloną można sterować, niebieską nie.
Obrazek
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Ale musiałbym sobie sam skompilować odpowiedni soft.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Soft z możliwością wyłączenia diody tworzył zybi do sonoff-ów
Pozdrawiam
Wojtek
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Jakiś link?
Dlatego właśnie pisze, że robi się trochę bałagan z softami.
Może kiedyś w przyszłości będzie jakiś uniwersalny jak Tasmota / ESPeasy w którym można będzie sobie wbyrac co jak ma działać i np. na którym GPIO ma być DHT22 czy ds18b20 czy coś innego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”