Komenda głosowa do otwarcia bramy

mareks6
Posty: 260
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Witam wszystkich

od jakiegoś czasu montuję moduły supli gdzie tylko się da :-)

Zamontowałem również moduły w bramie wjazdowej oraz bramach garażowych. I właśnie o tym chciałem co nieco napisać.

Fajnie jest zastąpić standardowego pilota od bramy telefonem komórkowym, choćby i dlatego że mamy nieograniczony zasięg i można otworzyć bramę na tyle wcześnie by dojechać do już w pełni otwartej (poprzez piloty niestety zawsze musiałem troszkę czekać lub dojeżdżać baaardzo powoli).

Problemem jest natomiast otwarcie jej w trakcie jazdy. Trzeba odblokować telefon, uruchomić aplikację, przewertować wszystko do pozycji otwierania bramy, później jeszcze w prawo i dopiero nacisnąć otwarcie. Chyba nie muszę mówić jak uciążliwe, niebezpieczne i kosztowne w przypadku spotkania po drodze z władzami może to być.

Wiem, że w nowszych smartfonach jest możliwość sterowania nim głosem. Telefon jaki mam to Galaxy S9+, nigdy tego nie testowałem, ale z pewnością już ktoś testował.

Czy jest możliwość, np poprzez jakąś dodatkową aplikację rozpoznającą komendy głosowe, ustawić w niej niejako ścieżkę/kroki które opisałem wyżej by otworzyć bramę i wywołać ich wykonanie jedną komendą głosową w trakcie jechania autem?

A może supla docelowo bezpośrednio będzie obsługiwać takie komendy? Domyślam się, że to akurat "w dalekiej przyszłości"???
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Już niedługo Supla będzie obsługiwać widżety co skróci ilość „kliknięć”.

Dodatkowo pracujemy nad integracją z asystentami głosowymi co oznacza, że komendy głosowe będą obsługiwane.


Wprowadzimy też automatyczne otwieranie i zamykanie bramy na podstawie lokalizacji GPS.

Obecie możesz trochę na około zrealizować komendy głosowe z użyciem skryptów od @fracz
mareks6
Posty: 260
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

to świetne informacje, będę czekać z niecierpliwością :-)

Co do skryptów, to chyba za dużo kombinowania dla mnie - człowiek nie da rady czasowo na wszystko, a mam jeszcze inne sprawy na głowie, jak każdy zresztą ;)

Po prostu poczekam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”