2 Ardunio i Supla

emil_seba
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 6:21 am

Cześć Wszystkim,
Planuje w moim domu użyć supli (tu WIELKIE BRAWA dla twórców za projekt), cześć wykonywalna oparta będzie o Arduino Mega. Ponieważ końcówek (światła, rolety, itp) trochę się zebrało nie mieszczę się na jednym Arduino. Mam dwa wyjścia: użycie ekspanderów lub zwiększenie liczby Arduino. Początkowo chciałem użyć ekspanderów, ale uznałem że użycie 2 Arduino będzie lepsze z uwagi na wprowadzenie pewnej redundancji, zwiększeniu dostępności usługi dla domowników. Mam tu na myśli aby podzielić część końcówek na 2 arduino, w przypadku awarii jednego dalej mamy dostępną możliwość zapalenia w pewnej części światła, podniesienia części rolet. W przypadku 1 arduino i jego powiedzmy awarii odcinam cały dom od światła, rolet. W takiej sytuacji mogło by dojść do buntu domowników (żony) '...a po co nam ta cala inteligencja..' i kłótnia murowana. Gdy do tego dojdzie delegacja i powrót do domu dopiero za 3 dni to już jest kryzys w małżeństwie :D. Myślę, że oba Arduino nie muszą się z sobą komunikować, mają być niezależne, ale w aplikacji klienckiej muszą być widoczne jako całość. W supla cloud mogę dodać n+1 lokalizacji (a przynajmniej 2), czy do każdego z arduino mam podpiąć osobną lokalizacje ? Czy może do obu podpiąć lokalizację wskazaną na pierwszej stronie supla cloud ? Czy można w ten sposób dodawać kolejne, inne urządzenia wykonywalne ?

Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Seba
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz podzielić nawet poszegolne kanały pomiędzy lokalizacjami. Wszystko spinasz na jednym koncie.

Podsumowując. Spokojnie zrealizujesz opisane założenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”