SUPLA Scripts

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

P fracz, czy jest możliwość w skryptach tak ustawić termostat, żeby wentylacja uruchamiała się, gdy wilgotność w pomieszczeniu przekroczy określony próg, ale pod warunkiem ze wilgotność na dworze jest mniejsza niż w pomieszczeniu? Do tej pory taki warunek nie był mi potrzebny bo w kuchni ustawiłem sobie 70% i wentylacja miała to obniżyć do 60. Ale dziś gdy ciągle pada to wentylatory chodziły nonstop, a wilgotność nie spadała
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Aktualnie nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jakiś czas temu dodałem do skryptów śmieszną funkcjonalność, ale ze względu na dziecinne zastosowanie wstrzymywałem się z jej publikacją. Tymczasem kolega @kaowiec zasugerował mi, że można to wykorzystać mądrzej, więc wrzucam :)

W odpowiedzi sceny/powiadomienia można od teraz wykorzystać także nową składnię: w podwójnych nawiasach kwadratowych można wstawić adres URL, który zostanie wywołany a jego rezultat wstawiony we wskazanym miejscu.

Kod: Zaznacz cały

[[https://costam.pl/blabla]]
Mój przykład wykorzystania (wydaje mi się, że kiedyś @michael coś takiego proponował): dodanei do porannego powiadomienia "złotej myśli". Od razu powiem że taka złota myśl przeczytana przez panią z Google brzmi słabo, ale przynajmniej jest śmianie co rano przy śniadaniu :lol:

W tym celu przygotowałem malutki skrypt który pobiera i zwraca taką złotą myśl: https://supla.fracz.com/helpers/zamyslenie.php

Odpowiedź mojego powiadomienia:

Kod: Zaznacz cały

Na zewnątrz jest {{8756|temperature|number:0}}°C. Złota myśl na dziś: [[https://supla.fracz.com/helpers/zamyslenie.php]]
Warto uważać,bo fraza typu

Kod: Zaznacz cały

[[http://google.pl]]
Zwróci cały kod HTML strony w odpowiedzi.

@Kaowiec wpadł na pomysł, by taką funkcojonalność wykorzystać w formie webhooków które powiadomią coś innego (chyba coś związanego z jabłkami, ale nie wiem :-D). W celu zapobieżenia rekurencyjnym wywołaniom odpowiedź z każdego URLa jest cachowana na jedną minutę.

Ficzur traktuję prototypowo, nie wykluczam jego wywalenia jak będzie stwarzać problemy. Póki jest dostępny w v2.8.2.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Fajne :D
Teraz pokombinować tak, żeby z kalendarza Google, Pani odczytywała plan dnia 8-)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Dało by rade dodać do wykresów temperatur kanał czujnik odległości? Chciałbym go wykorzystać do monitorowania groszku w podajniku pieca i taki wykres wiele by pomógł
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A cloud zbiera takie informacje? Możesz pobrać historię pomiarów na stronie szczegółów kanału? Wydaje mi się że nie.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Faktycznie nie zbiera, szkoda bo przydatne by to było wiedzieć jak szybko schodzi coraz droższy groszek w zależności od temperatury
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

fracz jak często zmienia się fingerprint do strony supla.fracz.com? Korzystam z jednego z softów zibiego który niestety już wycofał ale na urządzeniu dalej jest więc działa. Soft do dzialania wymaga właśnie wpisania fingerprinta, który już dwa razy się zmienił i przestało wszystko działać oczywiście w najmniej odpowiednim momencie.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A po cóż mu taka konfiguracja? Certyfikat jest generowany raz na 3 miesiące.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Nie wiem po co ja się na tym nie znam 😀, ale niestety tak jest. Hmm raz na 3 miesiące to trochę uciążliwe no ale trodno jakoś trzeba będzie sobie radzić, bo zibi raczej już tego nie zmieni 😐
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”