Shelly 1

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

a najbardziej urzekł mnie 16A przekaźnik :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Są i minusy.

Shelly 2

.
Załączniki
Shelly2-tot.jpg
Shelly2-tot.jpg (669.68 KiB) Przejrzano 5721 razy
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zybi pisze: pt wrz 07, 2018 5:26 pm Są i minusy.
Bywajet.... jak mawiają prawdziwi radzieccy myśliwi...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

"Dwójkę" też łatwo hackować.

.
Załączniki
Shelly 2-pins.jpg
Shelly 2-pins.jpg (370.52 KiB) Przejrzano 5717 razy
tekbar
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 08, 2017 11:25 pm

wojtas567 pisze: czw wrz 06, 2018 6:31 pm Może stabilniejszy będzie niż sonoff-y, i CE posiada :)
CE = Conformité Européenne czy CHINA EXPORT ? :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

tekbar pisze: pt wrz 07, 2018 6:39 pm
wojtas567 pisze: czw wrz 06, 2018 6:31 pm Może stabilniejszy będzie niż sonoff-y, i CE posiada :)
CE = Conformité Européenne czy CHINA EXPORT ? :)
A co ten moduł ma wspólnego z chińczykami?
michal363
Posty: 90
Rejestracja: pn lip 16, 2018 8:25 pm

Gdzie go zamawialiscie?
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

No powiem wam że szacun dla ich projektu oczywiście nie umniejszając supli ale sterowanie telewizorem jest, podgląd co się dzieje w domu jest, to co w supli jest(oczywiście poza społecznością). Tak jak tu dużo osób pisało może nie wprost ale podejrzewam że z takim tempem rozwoju może się skończyć tak że ktoś inny nasz projekt przegoni i stanie się po prostu lepszy:( Na chwile obecną supla działa na zasadzie włącz wyłącz(pomijając skrypty kolegi fracz które wprowadzają coś czego w oficjalnym projekcie brakuje) i wiadome to jest fajne ale nie ma nic porywającego... Może warto do projektu wprowadzić pewne rzeczy szybciej pozwalając sobie na jakieś drobne niedociągnięcia(choć w skryptach jakoś ich nie zauważyłem) które można poprawić z czasem. Powiem wam że mi bardzo brakuje domofonu i uruchomienia powiedzmy pseudo alarmu tak jak to jest w sonoff, sam ten podgląd domu to super sprawa. No ale na to przyjdzie nam bardzo długo czekać(mam nadzieje że doczekamy). Moją żonę jakoś nie przekonuje to co w domu montuje ale taki domofon czy alarm na pewno by ją bardziej przekonał do tego co robię.
Nie wiem może problemem jest to że supla to oprogramowanie a nie sprzęt.
Rzeczą która mnie bardzo irytuje jest to że praktycznie nie ma żadnej konfiguracji poprzez telefon. Chodzi mi o to że nawet harmonogramy czy grupy można tylko stworzyć poprzez wchodzenie na stronę internetową a to powinno być wszystko w aplikacji. Powiem wam że ostatnio bratu zakładałem konto i dodawałem urządzenie i telefony nie jest to wcale proste bo to trzeba nacisnąć na stronie dodaj urządzenie- dodaj telefon a nie da się tego zrobić z jednej aplikacji poprzez przejście jednej konfiguracji wygląda to tak jak skakanie pomiędzy telefonem a laptopem.
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Właśnie zamówiłem kilka shelly 1 i shelly 2 na próbę ... Muszę rolety w domu ogarnąć i jakoś ta cena zamela mnie troszkę powstrzymywała bo jest to 10 sztuk w sumie. Zobaczymy z czym to się je. Dostawa po 15 października bo wtedy będzie nowa partia dostępna ... Dam znać jak przyjdą co i jak :)
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Ktoś już tego używa pod supla?
Zastanawiam się nad zakupem.
Jakie wrażenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”