Internet za free do obsługi IoT

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Pewnie nie jeden z nas spotkał sie z problemem braku wifi gdzieś w garażu albo gdzieś dalej a chciałby tam miec coś sterowane supla. Ja miałem taki problem w aucie, sterowanie webasto, ale co mi z tego jak gdzieś pojadę. Rozwiązanie proste - drugi router. Kupilem router mifi bo sa male tanie i zasilane 5v. Do auta super. Do jakiegoś pomieszczenie gdzie nasze wifi nie dociera, można zwykły router postawić i tez będzie ok. Ale pojawia sie drugi problem - skąd wziąć kartę sim z internetem i nie płacić za nią co miesiąc.
Opcji jest kilka - allegro internet plus albo orange ważny rok lub 155dni. Ceny w zależności od kogo w granicach 50zl - wielokrotnie sprawdziłem i działa super. Ale to jednak tez 5 dych a transferu potrzeba do esp mało wiec większość przepadnie.
Jest jeszcze jedna opcja - za 5zl. Kupujemy dowolny starter byle nie orange, rejestrujemy go na siebie i przenosimy nr do orange przez stronę orange. Tym sposobem dostajemy 2 gb ważne rok czasu za 5 zl.
Jest opcja żeby miec calkiem za free - wystarczy zamówić przez stronę tmobile starter i dostaniemy go za free a późnej przenieść go do orange i tym sposobem możemy miec kartę 2gb idealna do IoT za free. Wszystkie opcje sprawdziłem osobiście i dzialaja :)
Moze ktoś ma jeszcze inny sposób na pozyskanie darmowego neta ?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Do września był virginmobile za darmo 300MB w zupełności wystarcza do jednego modułu
https://virginmobile.pl/oferty/karta/nowy-numer/mini-3
od teraz będzie 3zł :(
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Polecam poszukać starych (nowych nieużywanych) kart Red Bull z taryfą 7 lub 5.
Posiadając aktywne konto i stan konta minimum 30 zł można aktywować darmowe LTE (limit ponoć 100 GB).
Sam korzystam, wcześniej w Huawei E5577C a teraz w Huawei E8372H-153 podpięty pod USB w radiu z androidem w samochodzie.

Fakt na karcie uzbierało już mi się 200zł, bo najbardziej opłaca się robić doładowania za 50zł - najdłużej aktywne konto i możliwość korzystania DIL.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Jest jeszcze AERO 2 . Darmowy internet o prędkości 512 Kb lub pakiet za 5 zyla na 30 dni i jest 3GB transfer w większej prędkości ale do supli spokojnie starcza ten darmowy.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Darmowy, a jak Captcha o ile dalej jest ono.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ja mam w Play taryfę rodzinną 4 nr tel. Dostałem dodatkową kartę tylko do internetu. Nie trzeba pinów pisać itp. Internet teoretycznie bez limitu więc mogę powiedzieć że mam dodatkowy internet za free ;)
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Z orange też mam dodatkową kartę w pakiecie ale tam jest chyba 100G to trochę szkoda to spinać z jednym modułem który na miesiąc potrzebuje ok 200MB :).
Pozdrawiam
Wojtek
Polun1
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 22, 2018 2:21 pm

Polecam wifi repeater dla przedłużenia sygnału wi-fi z routera.Ja tak robię bo mój router z Polsatu nie ma zasięgu w pokoju obok.Działa super.
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Robiłem repeatery z wemosa i esp8266 12e . Wemos lepszy bo można pod ładowarkę od telefonu podłączyć.
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Co prawa nie za free ale za niewielkie pieniądze (50zl) Play daje 25GB na 12 miesięcy.
Na potrzeby sterowania urządzeniami domowymi brama rolety etc na etapie budowy jest super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”