Problem: ROW-02 + raspberry

Sterownik dwukanałowy
boorasek
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 9:39 am

Witam,
zakupiłem do zabawy ROW-02, podłączyłem w puszce, elektrycznie działa, można za pomocą przycisków włączać/wyłączać oświetlenie. Chciałem go podłączyć do backendu supla-cloud zainstalowanego na raspberry pi. Ściągnąłem obraz wrzuciłem na SD uruchomiłem działa, mogę logować się na dodanego by default użytkownika: pi@raspberrypi.

Mam problem z tym, że ROW-02 nie jest widoczny na raspberry. Przełączam ROW-02 (firmware: 2.7.0) w tryb konfiguracji, ustawiłem parametry WiFi, oraz server ip (na ip raspberry) i e-mail (pi@raspberrypi) w sekcji supla settings, zapisuje ustawienia. Wyłączam tryb konfiguracyjny, ROW-02 podłącza się do sieci bo widzę na routerze ma IP i mogę je pingować. W cloudzie na raspberry jest skonfigurowany Access Identifier i Locaton.

Instaluje apke na iOS i podaje dane do logowanie (ip adres raspberry, access identifier i hasło). Apka loguje się, klikam dodaj urządzenie, ale pojawia się komunikat, że kreator jest dostępny tylko w przypadku gdy połączenie z serwerem bazuje na adresie email skonfigurowanym w ustawieniach.

Na ROW-02 miga dioda na zielono (ale nie tak często jak w trybie konfiguracyjnym, bo nie jest w nim, konfiguracyjny access point nie jest dostępny), nie jest widoczny ani na telefonie ani w cloudzie na raspberry.

Pomocy!
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Po skonfigurowaniu apki wyłącz "Zaawansowane"
Pewnie problemem będzie też logowanie na domyślne konto, bo pi@raspberrypi nie ma formatu maila.
Lepszym rozwiązaniem pewnie będzie założenie nowego konta. Jaką masz wersję clouda?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
boorasek
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 9:39 am

obraz clouda sciągałem z: https://www.supla.org/pl/download
wydaje się, że może być dość stary (2016) 2016-08-04-supla-server-raspbian-jessie.img
Można gdzieś znaleźć nowsze obrazy? Nie chce mi sie stawiać raspbiana z dockerem i wrzucać kontener.

jak wyłączam zaawansowane i zostaje sam mail to apka nie lączy się z cloudem na raspberry. W ten sposób połączysz się z cloudem na supla.org. Testowałem z moim kontem, które testowo sobie tam założyłem.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Powtórzę - jaką masz wersję clouda?
Zajrzyj tu i zupgraduj...
https://github.com/SUPLA/raspberry/tree ... rver-rbpi3
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
boorasek
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 9:39 am

Ok, update, updatem, a wyjaśnij mi dlaczego na moim ROW-02 nie mam możliwości skonfigurowania
Server, Location Identifier i Password - jak założyłem konto na supla.org, na dashboardzie jest info jak skonfigurować urządzenie i trzeba wpisac te 3 pola - a u mnie jest tylko Server i E-mail. Jaka jest najnowsza wersja firmware'u? Skąd mogę sciągnąć ew. nowszą?
Załączniki
supla.png
supla.png (15.6 KiB) Przejrzano 7472 razy
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ten moduł loguje się po adresie.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Masz nowy soft w ROW-02, a stary w cloudzie - musisz zrobić upgrade, a najlepiej zapodaj wieloryba...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”