Harmonogramy, sceny, zdarzenia

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

armachow pisze: pt mar 09, 2018 10:59 am Witam chciałbym odtworzyć temat związany z grupowanie rolet czy jakiś bliższy termin ich wprowadzenia jest już znany?
viewtopic.php?f=8&t=3156&p=19547&hilit=marcu#p19547
armachow
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 08, 2018 9:29 pm

Dzięki bardzo czekam z niecierpliwością
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Chciałem zapytać na jakim etapie jesteście z wprowadzeniem tzw scen?

Jestem w trakcie remontu kotłowni i chciałbym poprzez suplę sterować pompą cyrkulacji CWU. W 2 łazienkach mam w suficie czujniki PIR i mógłbym do nich podpiąć jakieś moduły supli do wykrywania "zdarzenia" oraz jeden moduł wykonawczy przy pompie cyrkulacji. Resztę by zrobiła prosta scena, no i tak czekam i czekam z niecierpliwością...
piotrh94
Posty: 40
Rejestracja: wt wrz 18, 2018 11:40 pm

Czy możliwe jest wykonanie danej sceny o danej godzinie według harmonogramu?
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Witam. Mam takie pytanie. Czy po wprowadzeniu scen, zdarzeń będzie możliwość uzyskania takiej oto funkcjonalności. Jest sobie światło na podjezdzie, którym obecnie steruje sonof. Jest ustawiony harmonogram , że ma włączyć się o zachodzie słońca i wyłączyć o 23. I jest sobie brama wjazdowa, którą również steruje sonoff z kontraktonem monitorującym stan bramy. I teraz takie coś. Brama się otwiera, kontrakton wskazuje bramę otwartą i załącza się światło na podjezdzie, po czym gaśnie po powiedzmy 2 minutach od zamknięcia bramy. Ale teraz warunki. Ma się zapalić od zachodu słońca do wschodu, i drugi warunek ma się nie zgasić jeśli jest przed 23. Warunek zapalenia musi odbywać się po rozłączeniu kontraktonu , bo brama otwierana jest głównie pilotem a nie aplikacją.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

To zależy od tego jak skomplikujemy wyrażanie logiki w aplikacji, ale sądzę że tak.
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Miło 😁
patrickowski
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 18, 2019 10:36 pm

pzygmunt pisze: wt gru 05, 2017 4:31 pm
donvitt pisze: wt gru 05, 2017 4:28 pm a swoją drogą to może ktoś wie jaki jest priorytet i ew kiedy można się spodziewać
zapowiadanch jakiś rok temu zdarzeń, scen i geolokalizacji w supli
wiem że można kombinować ale jednak fajnie byłoby gdyby załatwiała to jedna aplikacja
Kolejność

Grupy - przełom grudzień styczeń (grupowanie kanałów tego samego typu w jeden przycisk np. otwieranie/zamykanie kilku rolet).
Sceny, Zdarzenia, Geo - dopiero pierwszy kwartał 2018

Tak się złożyło, że w między czasie doszła masa funkcjonalności, które zyskały wyższy priorytet stąd taki poślizg.
To kiedy życie ujrzą te słynne zdarzenia? :)
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Czy opisywane tutaj sceny/zdarzenia już są?
Mam pompę CWU, ustawione harmonogramy. użyłem sonoffa basic z multiboardem. wolny pin mogłem ustawić jako sensor/relay/termometr.
ustawiłem ten wolny pin jako sensor, podłączyłem pod przycisk dzwonkowy i marzy mi się (:P), żeby ten dzwonek włączał lub wyłączał przekaźnik(pompę) w zależności od obecnego stanu. Podpowiedzcie gdzie szukać, jeżeli się da! ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Hobo
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 8:08 pm

Też z niecierpliwością czekam na zdarzenia (reguły)... to kiedy będą? :D
-------------------------------------------------------------------------------
Jeśli nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz.
Jeśli uważałeś to bądź pewny tego co zrobiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”