Centrala e024s

dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

witam, napiszę tutaj może przyda się innym. skąd pobrać 24v w tym modelu sterownika bramy oraz czy jest to bezpieczne dla samego sterownika? Dlaczego pytam ? Zakupiłem przerobiony moduł sonoff z softem supla który nawet mierzyłem miernikiem i nie podawał napięcia na wyjściu (styk bezpotencjałowy) ale spalił mi płytę główną centrali (opinia serwisanta) czy winny może być sonoff i fakt że był zasilany z 230v ? Czy używając oryginalnego urządzenia firmy zamel na 24v mam "gwarancję" że wszystko będzie działać poprawnie i nie spalę płyty głównej sterownika bramy??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak podłączyłeś ?
Próbowałeś zwierać open-a i 7 na krótko ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

jak to był przerobiony Sonoff basic to duże ryzyko przebicia 230v na płytę sterownika bramy.

Jak SBW dobrze podłączysz to nie ma możliwości uszkodzenia.
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

moja centrala sterująca to e024s poprosiłem instalatora o "wystawienie" odpowiednich kabli były to openA (5) i STOP czyli połączone zworką stop i gnd podpiąłem więc sonoff pod 230v czyli główny przewód i do wystawionych kabli od instalatora (w dowolnej kolejności bo myślałem że tu nie ma znaczenia który jest do openA a który do drugiego) brama chodziła 3dni i doszło do spalenia płyty. Niby sonoff tego nie zrobił bo na stole miernikiem wszystko jest ok ale boję się podłączyć bo drugi raz mi nie wymienią a koszt płyty głównej to jakieś 700zł. Proszę o wsparcie bo chciałbym sterować z supli. Ps nie zwierałem na krótko po naprawie bramy i przed też ponieważ zaufałem monterowi no i przez te 3 dni brama z supli otwierała się
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

tak to był basic z allegro nic podajże aurelio teść jest elektronikiem niby mówił że jest ok bo i jest przekaźnik i jakieś ścieżki mechanicznie (na moje oko dremelem) przerwane.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może Sonoff złapał wilgoć (jak był na zewnątrz). Przerabiane układy 230v to nie jest dobry wybór jak sam widzisz.

PS. Dziwie się komuś, że ktoś takie coś w ogóle sprzedaje narażając klientów na utratę sprzętu, zdrowia i nawet może życia.

Przestrzegam wszystkich przed takimi wynalazkami. Jak ktoś sam sobie coś takiego zrobi to jego sprawa. Jak sprzedaje to kryminał mu grozi w najgorszym wypadku, a w najlepszym wizyta inspekcji handlowej i grzywna.
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

możliwe, choć centrala bradzo dobrze zabezpieczona (uszczelka silikony itp) to problem wystąpił w pierwszy deszczowy dzień. Ogólnie sprawa rozgrywa się w obecnym tygodniu ;) czyli podsumowując przerabiany sonoff mógł jednorazowo puścić napięcie z zniszczyć układ bramy. Rozumiem też że mogę zaufać jakości zamel'a i sbw będzie działać jako sterownik bezpotencjałowy i nie spali mi bramy ??
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

ostatnia prośba czy możesz zerknąć w instukcji lu posiłkując się wiedzą do jakich miejsc dopiąć kable z sbw by wszystko dobrze działało ??

tu link instrukcji

https://www.montersi.pl/pliki/e024s-ins ... -20828.pdf
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

tak link do mojej centrali e024s i tu proszę o pomoc co gdzie wpiąć z sbw
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

5 i 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”