Własny serwer supla - od czego zacząć

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam,
z supli korzystam już od jakiego czasu i jestem bardzo zadowolony, ale ze względu na miejsce w jakim mieszkam nie mam najlepszego internetu, a do tego często tracę połączenie, co wyklucza wtedy używanie supli. Dlatego pomyślałem o własnym serwerze. Problem w tym, że nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku co należy kupić, jak podłączyć i co zainstalować, aby supla działała w domu nawet bez internetu. Wiem, że to pewnie sporo ale może przyda się komuś jeszcze taki poradnik. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Widziałem ten tema ale nie do końca on odpowiada na moje pytanie. Tam jest opis jak już to zainstalować a prawdę mówiąc same te komendy nie wiele mi narazie mówią. Jaki serwer będzie odpowiedni żeby się nadal a przy okazji żeby nie wydawać na niego fortuny.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Kup Raspberry Pi i na nim postaw. Do tego karta SD 8GB starczy. Ja mam Raspberry Pi 3.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok raspberry, pewnie by mi wystarczyło. Powiedzcie mi tylko czy taka instalacja dla kogoś kto wcześniej nie miał z tym za bardzo ztyczności jest do ogarnięcia czy raczej nie ma co samemu do tego podchodzić.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Zainstalujesz według tej instrukcji i wszystko będzie działać viewtopic.php?f=40&t=2748
11Master
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 08, 2018 8:29 pm

Witam wszystkich na początku. Mam nadzieję, że nie będzie problemu jeśli podepnę się pod temat.
To najpierw wstęp: od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie 'zautomatyzowanie' paru rzeczy w domu; poszukałem i znalazłem wpisy na temat 'open' supla. Spodobało mi się bardzo. Jako, że dość krytycznie podchodzę do udostępniania swoich danych itd. poza to co muszę zainteresowałem się postawieniem własnego serwera zamiast używania suplacloud gdzieś tam. Mam qnapa w domu; jednaj stary 2 dyskowiec nie obsługuje ze względu na CPU apki dockera i już powoli oswajałem się z myślą o kosztach i wymiany na coś z intelem gdy natknąłem się na możliwość instalacji SC na: orange pi pc plus, Raspberry Pi Zero W, Raspberry Pi 2, Raspberry Pi 3 I teraz w końcu pytania: co wybrać?
- Raspberry Pi Zero W daje radę z wydajnością jako serwer? Jest zapas?
- Raspberry Pi 3 chyba będzie bardziej przyszłościowym rozwiązaniem myślę o wydajności i przyszłych aktualizacjach względem RP0W?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

U siebie na Raspberry Pi 3 B+ od grudnia 2016 roku mam zainstalowaną Suplę, która chodzi po dziś dzień na tej samej karcie SD.
W między czasie doinstalowałem tam Supla-Scipts by @fracz oraz dodałem Extension-01 do obsługi furki, bramy, czujników: poczty, otwarcia bramy i furtki. Mam to spięte z serwerem NAS, który pełni rolę magazynu backup'u karty SD.

Pojemność karty SD jaką posiadam to 8GB i jest jeszcze spory zapas.
W związku z powyższym, polecam z czystym sumieniem to rozwiązanie jako stabilne i sprawdzone.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Tylko wiadomo, że lepiej kupić jakąś lepszą kartę najlepiej chyba industrial aby mieć jeszcze większy spokój.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Jaki system na maline najlepiej zainstalować aby supla działa jak najlepiej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”