Binding do OpenHaba dla Supli

magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

No i super
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

magx2 pisze: pn lis 19, 2018 12:11 pmNo i super
Czy zatem są jakieś plany dodać inne kanały niż tylko switch?
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Plany tak, ale z czasem na realizacje jest problem. Drugim problemem jest to że nie mam urządzeń testowych i musiałbym od kogoś wziąć dostęp do clouda żeby potestować,
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

magx2 pisze: pn lis 19, 2018 2:12 pm Plany tak, ale z czasem na realizacje jest problem. Drugim problemem jest to że nie mam urządzeń testowych i musiałbym od kogoś wziąć dostęp do clouda żeby potestować,
Służę pomocą :) przy testowaniu bo programista ze mnie żaden :P.
Mam jednego Sonoff'a do testów (zanim kupię więcej i zaczę implementować w domu) z oficjalnym firmware SUPLA 2.5.3, który widać w bindingu jako switch. Mogę zrobić czujnik temperatury na DS18B20 bo chyba tylko taki jest obecnie obsługiwany przez ten firmware.
czupyt
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:58 am

Hej,

To moje początku z OH i z tematem smart home. Na malince postawiłem OH, mam dodany Eclipse IoT, w Marketplace ustawione Alpha, ale nie widzę bindingu Supla. Pomoże ktoś?

EDIT: Nie było pytania, poradziłem sobie.
nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

czupyt pisze: wt lis 20, 2018 6:39 pm Hej,

To moje początku z OH i z tematem smart home. Na malince postawiłem OH, mam dodany Eclipse IoT, w Marketplace ustawione Alpha, ale nie widzę bindingu Supla. Pomoże ktoś?
No niby jak ustawisz Beta w Marketplace to się powinna pojawić. Ale u mnie na wirtualnej maszynie przy ręcznym instalowaniu OH (wg instrukcji na OH) nie pojawił się. Binding Supla widzę tylko na instalacji w Windows przez chocolate.
A jak istalowałeś malinę? Z ich obrazu Openhabian? Ja jeszcze sie wstrzymuje z kupnem mailny bo chciałem najpierw wszytsko przetestować w środowisku wirtualnym.
czupyt
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:58 am

nextanimal pisze: wt lis 20, 2018 7:52 pm No niby jak ustawisz Beta w Marketplace to się powinna pojawić. Ale u mnie na wirtualnej maszynie przy ręcznym instalowaniu OH (wg instrukcji na OH) nie pojawił się. Binding Supla widzę tylko na instalacji w Windows przez chocolate.
A jak istalowałeś malinę? Z ich obrazu Openhabian? Ja jeszcze sie wstrzymuje z kupnem mailny bo chciałem najpierw wszytsko przetestować w środowisku wirtualnym.
Zainstalowałem Raspbiana z raspberrypi.org, a OH wg instruckji ze strony OH. Serwer stoi, binding Supli pojawił mi się po ok. 30min po ustawieniu Alpha w Marketplace, widzę swoje póki co dwa urządzenia, ale wczoraj nie udało mi się ich obsłużyć.
Awatar użytkownika
vojtek
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 09, 2017 5:23 pm
Lokalizacja: Chełm

Zainstalowałem Openhaba pod windowsem przez "Chocolate" i mam binding Supli. Wszystkie 24 urządzenia on/off mi widzi.
Pod maliną postawiłem serwer OH i nie ma bindu Supli. Chyba trzeba będzie ręcznie instalować.
Mała prośba do autora bindu : dodaj odczyt temperatury i wilgotności oraz stan wyjść czujników otwarcia bramy czy okien :) było by super
elektryk nie saper myli się kilka razy :)
humback
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 7:20 pm

Cześć,

Na początku się przywitam, bo to mój pierwszy post na tym forum :)

Zacząłem "walkę" z openhub.
1. Bindiing Supla mam zainstalowany.
2. Podałem parametry:
Server: svr2.supla.org
Client ID i Secret wygenerowane przez Supla Cloud
Username i Pass jak do konta Supla Cloud

Jednak bez sukcesu. Cały czas mam komunikat:
Status: UNINITIALIZED - HANDLER_INITIALIZING_ERROR Invalid URI host: null (authority: null)

Walczyć dalej, czy czekać na jakiś update?
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Spróbuj może wpisać pełen url, razem z http://
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

ODPOWIEDZ

Wróć do „OpenHAB”