v2.3 i brak widżetów

User avatar
fracz
Posts: 2256
Joined: Fri Oct 28, 2016 10:56 pm
Location: Kraków

Post

Wariant 1) który napisał @wsosniak. Wariant 2) to są webhooki/zdarzenia.
User avatar
Lucas
Posts: 833
Joined: Mon Jul 31, 2017 7:11 am
Location: Chrzanów

Post

Nie mówcie, że będzie możliwość dawać własne ikony. Normalnie, niesamowite... Już straciłem nadzieję :)
feszter
Posts: 95
Joined: Mon Jul 30, 2018 7:36 pm

Post

do usunięcia
Last edited by feszter on Sun Nov 25, 2018 6:03 pm, edited 1 time in total.
wsosniak
Posts: 726
Joined: Sat Jun 02, 2018 8:02 am

Post

pzygmunt wrote: Wed Nov 21, 2018 9:44 pm …...
Własne ikony. Tak, własne ikony ;)
W v2.3 na cloud.supla.org będzie można przesłać własne ikony, które będą widoczne w aplikacjach na smartfonach.
.......
a w jakim formacie będziemy wrzucać nowe ikonki ? jpg, png ….svg? czy będą wymagane jakieś konkretne parametry co do rozdzielczości , głębi bitów, rozmiaru , …..? Pytam, bo jak wystartujecie z tym testowym cloudem , to chciałbym to również potestować ,i mieć już te ikonki przygotowane do tego czasu.

Inne pytanie : czy te ikonki będzie można zmieniać tylko dla wyłączników zasilania i światła (czyli zawsze para ikonek dla ON i OFF) czy tez do innych funkcji np do modułu bramowego czy otwierania drzwi. Jeśli tak to nast. pytanie : czy np : przy otwieraniu drzwi będzie można zmienić opis OTWORZ na inny np : WYSTARTUJ?
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Mi najbardziej brakuje obiektu w którym można by wyświetlać wartości przynajmniej liczbowe np wydajność wentylatora , poziom zbiornika - teraz wyświetlamy to w czujniku np głębokości
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

shimano73 wrote: Fri Nov 23, 2018 8:11 pm Mi najbardziej brakuje obiektu w którym można by wyświetlać wartości przynajmniej liczbowe np wydajność wentylatora , poziom zbiornika - teraz wyświetlamy to w czujniku np głębokości
Też tak myślę. Powinien być jakiś bezmianowy obiekt . Nazwę jednostki miary można by dodać sobie w opisie urządzenia w cloud.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Może wcisnę coś takiego w v2.4
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Pozostaje czekać , Supla uczy cierpliwości 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
fracz
Posts: 2256
Joined: Fri Oct 28, 2016 10:56 pm
Location: Kraków

Post

wsosniak wrote: Fri Nov 23, 2018 7:34 pma w jakim formacie będziemy wrzucać nowe ikonki ? jpg, png ….svg? czy będą wymagane jakieś konkretne parametry co do rozdzielczości , głębi bitów, rozmiaru , …..?
JPG/PNG/GIF. Zalecany rozmiar to 210x156px, ale jak wrzucisz coś innego do dopasujemy. Jak będzie mniejsze to będziesz miał lipną jakość - ale to w końcu Twoja ikonka ;-)
wsosniak wrote: Fri Nov 23, 2018 7:34 pm Inne pytanie : czy te ikonki będzie można zmieniać tylko dla wyłączników zasilania i światła (czyli zawsze para ikonek dla ON i OFF) czy tez do innych funkcji np do modułu bramowego czy otwierania drzwi.
Ikonę wybiera się dla każdego możliwego stanu kanału. Wszystkie kanały są wspierane.

Image
wsosniak
Posts: 726
Joined: Sat Jun 02, 2018 8:02 am

Post

i kto by pomyślał że ikonki mogą sprawić tyle radości :) extra :) micha mi się sama śmieje :)

dzięki !!!

Return to “Zagadnienia ogólne”