Firmware Multiboard

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

wojtas567 pisze: czw gru 06, 2018 10:15 pm Wariant A
w B zrobiłeś zwarcie między jednym a drugim GPIO.
Wariant A : jak kontaktron będzie zwarty i nacisne przycisk dzwonkowy to nie bedzie problemu ? wtedy tez bedzie zwarcie pomiedzy dwoma GPIO .
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

wsosniak pisze: czw gru 06, 2018 10:37 pm ... wtedy tez bedzie zwarcie pomiedzy dwoma GPIO .
Będzie zwarcie do masy - czyli na wejściach logiczne "0" - wszystko OK
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Tak to już jest, że masa zwiera wszystko co jest do niej podłączone ;)
adasio1231@wp.pl
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 2:34 pm

Panowie ponawiam pytanie : po wgraniu softu multiboard do sonoff Basic śmiga wszystko ładnie ale nie świeci się dioda sygnalizujaca polaczenie z wifi. czy coś źle zrobiłem? zapala się ona jedynie trzykrotnie jeśli coś zmieniam w ustawieniach itp a na czas pracy z sieci nie świeci się nic. z góry dziękuję za pomoc
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

a jak ustawiłeś leda w ustawieniach? On/Off/Config -> pewnie to ostatnie
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zgaszona dioda to normalny objaw dla wszystkich modulów. Nie każdy chce żeby mu dioda po oczach w nocy swiecila
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
adasio1231@wp.pl
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 2:34 pm

nie pamiętam jak ustawiłem. A teraz można jakoś to zmienić? czy trzeba to usunąć z supli i na nowo wgrać?
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

przełącz moduł w tryb konfiguracji, zaloguj się do niego i zmień w ustawieniach
adasio1231@wp.pl
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 2:34 pm

A mogę szybkie przypomnienie jak się wchodziło w ten tryb konfiguracji? bo wiem że ileś tam sekund się trzymało przycisk ale jednocześnie nie wiem czy to trzeba robić na zasilaniu z sieci 230v czy z konfiguratora USB?
Kamus125
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 17, 2018 8:19 am

Witam,
Mam takie pytanko, istnieje możliwość wykorzystania stanów z sensora do scen w supla scripts? Próbuje połączyć przerobionego basica z centrala alarmowa i brakuje mi takiej możliwości, jako button z wyjścia OC centrali działa, ale zjada mi możliwość wejścia do centrali z zewnątrz poprzez przekaźnik, np z czujnika zalania w innym pomieszczeniu.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”