Supla Button 2.0 i kolejne wersje...

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Do tego przydałby się warunek w scenie który sprawdzi gdzie jestes, żebyś mrugając komuś Miskach nie otwierał sobie bramy :-P
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Wrzucam wersję softu z obsługą tylko jednej sceny.

Zalety:
-Moduł na stałe podłączony do WIFI
-Utrata łączności z WIFI powoduje że moduł znów próbuje sam nawiązać kontakt z routerem
-Możliwość ustawienia adresu z DHCP lub statycznego
-Możliwość ustawienia własnej siły nadawczej (w przypadku jeśli moduł miałby znajdować się gdzieś blisko głowy to można ogranicznyć moc - np. przy łóżku)

Wady:
Opóźnienie na poziomie 1 sekundy - podyktowane czasem na połączenie z serwerem supla.fracz.com - mniej się nie da - nie jest to winna supla.fracz.com tylko biblioteki do ESP.
Konfiguracja z poziomu ARDUINO IDE

Soft w załączniku:
Supla_Button_jedna_scena_stale_zasilanie.zip
(1.21 KiB) Pobrany 263 razy
Pozdrawiam,
Duch__
Obrazek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dzięki!

Jeszcze niedługo wersja która nie używa skryptów tylko linków z clouda :-D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Właśnie na to czekam.
Obrazek
supler-one
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 19, 2018 8:51 am

A jest taka wersja którą mógł bym wgrać do ESP-01S, podłączyć dwa przyciski fizyczne i wciskając jeden albo drugi przycisk uruchamiać jeden albo drugi skrypt z supla.fracz.com. Chodzi o to że mam 10 rolet którymi mogę sterować indywidualnie a chciał bym dodatkowo dorobić jedenasty - podwójny przycisk który poprzez skrypty kolegi Fracza będzie otwierał albo zamykał wszystkie rolety na raz w zależności od wciśnięcia tego fizycznego przycisku.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Duch__ pisze: czw gru 13, 2018 8:49 am Opóźnienie na poziomie 1 sekundy - podyktowane czasem na połączenie z serwerem supla.fracz.com - mniej się nie da - nie jest to winna supla.fracz.com tylko biblioteki do ESP.
Z czego dokładnie to wynika? Biblioteka jakoś czeka z połączeniem czy coś? Dużo szybciej to działa, ale nadal się czuje jakbym miał soft z Ikei a nie SUPLĘ :-D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

ojjj bo się obraże ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Tak sobie obejrzałem jeszcze raz filmik z prezentacji Nocy Informatyków i mogę powiedzieć tylko tyle że w Supla Button mam dalej te same baterie, a używam prawie codziennie , więc deep sleep działa bardzo dobrze ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Duch__ pisze: ndz gru 16, 2018 9:13 pm Tak sobie obejrzałem jeszcze raz filmik z prezentacji Nocy Informatyków i mogę powiedzieć tylko tyle że w Supla Button mam dalej te same baterie, a używam prawie codziennie , więc deep sleep działa bardzo dobrze ;)
W moim Supla Button również te same baterie, a robi on głównie jako włącznik światła w łazience, bo dzieci nie sięgały do dedykowanego włącznika :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

A możesz pokazać jak twój Button wygląda?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”