CLOUD v2.3 BETA

Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Fajnie że w wersji 2.3 domena jest ujednolicona (cloud.supla.org).
Ze swojej strony dodam że dobrze by było jakby w linkach bezpośrednich też miało to przełożenie. Obecnie w linku mam svr7.supla.org i wydaje mi się że wprowadza to niepotrzebny chaos. Chyba że ze względów technicznych ma to jakieś uzasadnienie.
glowa2000
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:08 am

Jest szansa, żeby przed świętami ruszył serwer 12?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Yepestis pisze: sob gru 22, 2018 10:29 pm Fajnie że w wersji 2.3 domena jest ujednolicona (cloud.supla.org).
Ze swojej strony dodam że dobrze by było jakby w linkach bezpośrednich też miało to przełożenie. Obecnie w linku mam svr7.supla.org i wydaje mi się że wprowadza to niepotrzebny chaos. Chyba że ze względów technicznych ma to jakieś uzasadnienie.
Wpisz sobie w przeglądarkę svr7.supla.org i też Cię przekieruje na cloud.supla.org... Niepotrzebna uwaga...
Obrazek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Yepestis pisze: sob gru 22, 2018 10:29 pm Obecnie w linku mam svr7.supla.org i wydaje mi się że wprowadza to niepotrzebny chaos. Chyba że ze względów technicznych ma to jakieś uzasadnienie.
W przeglądarce będzie zostawać cloud.supla.org dzięki wykorzystaniu CORS i bezstanowej autentykacji (dla wtajemniczonych). W linkach bezpośrednich nie da sie tak zrobić, bo działałoby to wolniej a instancja wystawiona na głównym adresie byłaby wąskim gardłem. Dlatego linki bezpośrednie prowadzą do konkretnej instancji... bezpośrednio :-)

Tak na prawdę pod domeną cloud.supla.org jest zawsze jeden z svr*.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

srv14 zaktualizowany do v2.3. Dziękuję :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Svr8 też już jest😁
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

svr16 tez .
Zmieniłem dla kilku kanałów ikonki w cloud . Podczas zmiany wszystko przebiegło ok , a po godzinie wszedłem do cloud i widze puste ikony (patrz załącznik) - może to jeszcze nie czas na zmianę tych ikonek w cloud ?
Załączniki
1.png
1.png (104.45 KiB) Przejrzano 3043 razy
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

wsosniak pisze: ndz gru 23, 2018 2:04 pm svr16 tez .
Zmieniłem dla kilku kanałów ikonki w cloud . Podczas zmiany wszystko przebiegło ok , a po godzinie wszedłem do cloud i widze puste ikony (patrz załącznik) - może to jeszcze nie czas na zmianę tych ikonek w cloud ?
Zauważyłem : godzinę temu, jak wywołałem cloud.supla.org (pokazało się :wersja 2.2) to wtedy przekierowało mnie na stronę svr16.supla.org i zobaczyłem ver 2.3. Dodałem te ikonki i było ok .

Teraz jak wywołuje cloud.supla.org to od razu zgłasza się ver2.3 ale po zalogowaniu jest ten problem z tymi ikonkami . Ja wywołam wprost stronę svr16.supla.org to te ikonki widzę poprawnie
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

wsosniak pisze: ndz gru 23, 2018 2:19 pm
wsosniak pisze: ndz gru 23, 2018 2:04 pm svr16 tez .
Zmieniłem dla kilku kanałów ikonki w cloud . Podczas zmiany wszystko przebiegło ok , a po godzinie wszedłem do cloud i widze puste ikony (patrz załącznik) - może to jeszcze nie czas na zmianę tych ikonek w cloud ?
Zauważyłem : godzinę temu, jak wywołałem cloud.supla.org (pokazało się :wersja 2.2) to wtedy przekierowało mnie na stronę svr16.supla.org i zobaczyłem ver 2.3. Dodałem te ikonki i było ok .

Teraz jak wywołuje cloud.supla.org to od razu zgłasza się ver2.3 ale po zalogowaniu jest ten problem z tymi ikonkami . Ja wywołam wprost stronę svr16.supla.org to te ikonki widzę poprawnie
Dzięki za info. Sprawdzamy....
feszter
Posty: 95
Rejestracja: pn lip 30, 2018 7:36 pm

Jest jakiś problem z dodawaniem własnych icon :(
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”