RF + Supla

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

Cześć,

Wszyscy wiemy, że moduły ESP8266 wymagają sporo energii (podczas komunikacji około 150mA) i ładowanie ich do rozwiązań bateryjnych w zasadzie mija się z celem. Szczególnie jeśli chcemy mieć bieżący status.

Ale są już dostępne rozwiązania (np. Broadlink rf który zresztą zamówiłem) komunikujący się z otoczeniem np. za pomocą IR i RF a sterowany już z smartfona przez WiFi.

I tak sobie pomyślałem. Może ZAMEL który widzę się świetnie rozwija nie tylko z Suplą ale też innymi mógłby stworzyć podobne urządzenie - centralkę.

Taka centralka rozmawiała by z SUPLĄ w protokole supla, ale potrafiła by także rozmawiać z innymi sprzętami np. przez RF. Wtedy np. termostaty nagrzejnikowe, czujniki różnej maści czy np. coś w stylu Sonoff Touch (Broadlink ma taki włącznik co nie wymaga linii N i podłącza się go normalnie tak jak inne włączniki światła a rozmawia właśnie z Broadlink centralką po RF).

Co SUPLO ZAMEL na to?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1780
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

a może Sonoff RF Bridge? Trzeba to tylko oprogramować pod suplę. RF jest dwukierunkowy.
Obrazek
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

Wiesz co polskie to polskie 😜chociaż sam z powodzeniem używam jednak nieco tańszych sonoff . Mam tez moduły zamela a skoro współpraca z Supla tych drugich jest niezła to pomyślałem ze może ta ścieżka jest fajna. Zamel z tego co widziałem tez ma moduły po RF wiec technologicznie pewnie nie stanowi to dla nich problemu 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”