Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Ja niestety nie siedzę kompletnie w tej dziedzinie ale czy za pomocą tych "warunków" będzie można zrealizować takie wydarzenie :
Oświeć światło w garażu jeśli :
- czujnik bramy garażowej wykryje jej otwarcie
- czas przed/po zachodzie słońca - czyli uruchomi to oświetlenie tylko jeśli jest "ciemno"

Czy może z taką akcją trzeba zaczekać na dedykowane wydarzenia w Supli?
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

@Lechu_
Możesz już teraz to ustawić, dodając warunek (czujnika bramy) itd itd

A jak najlepiej zrobić jakieś złożone sceny? Np. scena powrót do domu gdzie brama otworzy się jeśli jest zamknięta, światło będzie miało warunki zachodu słońca itd.
Na mój rozum (chyba, że się mylę i można to zrobić inaczej/lepiej) to dodanie scen typu 'otwórz brame jeśli zamknięta" czy "włącz na 5 minut oświetlenie jeśli jest po zachodzie słońca" gdzie każda ma swoje warunki. A potem wrzucam w scene "powrót do domu" wykonanie tych w/w scen.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Pawele pisze: pt gru 28, 2018 10:53 am ............
Na mój rozum (chyba, że się mylę i można to zrobić inaczej/lepiej) to dodanie scen typu 'otwórz brame jeśli zamknięta" czy "włącz na 5 minut oświetlenie jeśli jest po zachodzie słońca" gdzie każda ma swoje warunki. A potem wrzucam w scene "powrót do domu" wykonanie tych w/w scen.
dokładnie tak mam to zrobione jak opisujesz powyżej i chodzi to idealnie. @fracz - naprawdę , super robota ! Jedyne czego mu brakuje na tą chwilę to jest wywołanie takiej sceny (skryptu z warunkami ) z harmonogramu cloud (mam taką cichą nadzieję ze to będzie zrobione w wersji 2.4 - SCENY :) ) . Przykład : mam scenę OTWORZ DOM gdzie wywołuję inne podsceny z warunkami . Jedną z takich podscen jest włączanie oświetlenia ( jeśłi jest już po zachodzie słońca -> włącz śwatło ). Problem mam taki że często wracam do domu przed zachodem słońca , oświetlenie wg warunków się nie włączy , a gdy przychodzi zachód , to chciałbym aby automatycznie to oświetlenie się włączyło (tylko pod warunkiem że jestem w domu) . Mam taki pomysł aby przygotować scenę : jeśli jestem w domu (np warunek na bazie otwartych rolet) -> włącz oświetlenie , i wywołać tą scenę z harmonogramu ,kiedy jest zachód słońca. @fracz ? jakiś pomysł na tą chwilę ? czy czekamy na 2.4 ?
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

czy mogę prosić tutorial jak wykonać taką scenę z warunkiem

po kliknięciu "otwórz bramę"
zapal oświetlenie parkingu jeśli jest conajmniej godzina 18:00

dla was proste a dla mnie to nie moja dziedzina ;)
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

ok, najpierw światło :) jesli jest ciemno , czyli u mnie :
- jest po zachodzie słońca : "time() >=sunsetTime()"
- lub jest 60 min przed wschodem słońca : "time("+60 minutes") <= sunriseTime()"
Załączniki
1.png
1.png (116.62 KiB) Przejrzano 4947 razy
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2018 5:23 pm przez wsosniak, łącznie zmieniany 1 raz.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

jeśli chodzi o bramę to zakładam że masz czujnik (kontaktron) do tej bramy który mówi CI czy brama jest ZAMKNIETA czy tez nie . Warunek jest bardzo prosty (sprawdzam czy czujnik pokazuje ze brama jest ZAMKNIETA : "{{state(19xxxxx).hi}}"
Załączniki
1.png
1.png (70.38 KiB) Przejrzano 4946 razy
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

i na sam koniec, tworzysz scenę ktora wywołuje te wczesniej stworzone sceny z warunakmi + ew . cos tam zawsze otwiera, włącza, .... np tak:
Załączniki
1.png
1.png (82.3 KiB) Przejrzano 4965 razy
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2018 5:10 pm przez wsosniak, łącznie zmieniany 1 raz.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

jeśli jest co najmniej 18-ta, to włącz światło przed domem :
Załączniki
1.png
1.png (50.23 KiB) Przejrzano 4968 razy
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

dzięki ogarnięte :)
leo
Posty: 16
Rejestracja: czw cze 28, 2018 10:55 am
Lokalizacja: Częstochowa

Witam,

Mam pytanie jak uruchomić scenę po czujniku otwarcia bramy ? Zrobiłem scenę która w warunku ma sprawdzanie czujnika otwarcia bramy "{{state(19xxxxx).hi}}". Przy ręcznym wywołaniu sceny wszytko działa. Chciałbym uzyskać efekt ze scena się uruchamia automatycznie po zmianie stanu czujnika z zamknięta na otwarta (przypadek otwarcia bramy z pilota )
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”