[PORADNIK] Arduino IDE

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

QLQ pisze: wt sty 01, 2019 8:15 pm Kolejne pytanie : jak ten kod : https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... _counter.c
ma się do kodu w arduino?
Kolega @pzygmunt odsyła do niego (jest to licznik impulsów)
Tj. Chodzi mi o to czy są jakieś kody wzorce aby stworzyć samemu a przy okazji nauczyć się . Nie znalazłem na github np kodu do ds czy dht takiego "wzorca " aby wrzucić go do arduino. Wszystko co na razie poznałem opiera się na kodach *.ino kolegów z forum. No kodu BME280. Tam np dla dht jest całkiem inna "obsluga" niż z github dht.c.
Ma się nijak
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: wt sty 01, 2019 11:03 pm
QLQ pisze: wt sty 01, 2019 8:15 pm Kolejne pytanie : jak ten kod : https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... _counter.c
ma się do kodu w arduino?
Kolega @pzygmunt odsyła do niego (jest to licznik impulsów)
Tj. Chodzi mi o to czy są jakieś kody wzorce aby stworzyć samemu a przy okazji nauczyć się . Nie znalazłem na github np kodu do ds czy dht takiego "wzorca " aby wrzucić go do arduino. Wszystko co na razie poznałem opiera się na kodach *.ino kolegów z forum. No kodu BME280. Tam np dla dht jest całkiem inna "obsluga" niż z github dht.c.
Ma się nijak
I....?
To co to jest?
A jak to ma wyglądać w kodzie *.ino? Obsługa tego licznika?
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 11:08 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest natywna biblioteka do ESP. Biblioteka do Arduino nie obsługuje liczników (jeszcze).
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: wt sty 01, 2019 11:08 pm To jest natywna biblioteka do ESP. Biblioteka do Arduino nie obsługuje liczników (jeszcze).
Tzn ¡nie rozumiem.. abyśmy się zrozumieli. Przez arduino rozumiem nie sprzęt tylko środowisko do pisania kodu i jego kompilwania i wgrania do esp8266 lub np wemos.
To skąd chłopaki np @slawek kompilują kod do np esp01? Gdzie można znaleźć wskazówki ew przykładu kodu pod esp? Skąd to wiedza . Rozumiem ze niektórzy mają to w genach . Pisanie dla nich kodu to jak dla innych chodzenie.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Tu masz razem z przykładami https://github.com/SUPLA/arduino.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

QLQ pisze: wt sty 01, 2019 11:13 pm To skąd chłopaki np @slawek kompilują kod do np esp01? Gdzie można znaleźć wskazówki ew przykładu kodu pod esp? Skąd to wiedza . Rozumiem ze niektórzy mają to w genach . Pisanie dla nich kodu to jak dla innych chodzenie.
Zacznij od początku :) zajrzyj tu: https://www.supla.org/pl/download - zobacz: IOT_SDK...
Tam masz natywne środowisko, w dodatku gotowce - przygotowane przez @pzygmunt, Arduino IDE jest dodatkiem...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

A tutaj bazę gotowców viewtopic.php?f=23&t=4160
Obrazek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Dziękuję. To mi rozjasniło. Maszyna wirtualna ze środowiskiem do kompilacji.. Brzmi to ciekawie... ok poinstalujemy zobaczymy. W week siądę i popatrzę.
VM z kompilatorem czyli jak sie domyślam po to na github są *.h oraz *.c .Więc nie piszecie raczej w środowisku arduino tylko tam. 🤔

Jeszcxe raz dziękuję za ś,takie wyjaśnienie.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ściągnąłem SDK VM - to je bajka !!!! zrobiłem git pull i nawet działa , a przynajmniej tak mi się wydaje :shock:
teraz jeszcze trzeba lnx ogarnąć.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
SpeedBit
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 29, 2018 8:56 pm

slawek pisze: ndz paź 07, 2018 9:20 am Z moich obserwacji dochodzę do wniosku, że odczytywany jest za każdym razem tylko jeden termometr - pierwszy, który zmienił wskazanie...
Dołączam wykresy - wszystkie termometry zamontowane są na wspólnej 20 cm "szynie" - do godz. 0:30 zmieniałem im temperaturę, potem zostawiłem w spokoju... przed godz. 10 znów "mieszam" temperaturą historia się powtarza - wartość zmienia tylko pierwszy. Pozostałe prawdopodobnie zostaną odczytane po ustabilizowaniu poprzednich.
Jak to poprawić?
Sławku, przeprowadziłem głęboką analizę i chyba mi się udało ;-)
looknij na mój post:
viewtopic.php?p=33083#p33083
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”