Supla Button 2.0 i kolejne wersje...

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zmodyfikuj w programie adres hosta na swój.
Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

możesz napisać dokładniej gdzie to zmienić?? Wpisywałem swój adres na stronie konfiguracyjnej ale w samym kodzie nie widzę gdzie mam go zmienić.

Taka sama sytuacja jest przy supla button jedna scena. Również na supla.fracz.com działa a na moim serwerze już nie chce działać.
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2019 12:30 am przez PuteR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

A którą wersję wgrałeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Duch__ pisze: sob sty 05, 2019 12:25 am A którą wersję wgrałeś?
próbowałem na wersji 2.2.1 jak i na ten dla jednej sceny.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Cały czas się zastanawiam nad wykorzystaniem Supla button do informacji o liście w skrzynce pocztowej w bloku gdzie nie ma możliwości zasilenia ze stałego źródła. Wymyśliłem sobie, że supla buton umieszczony z aku w skrzynce sterował by innym modułem esp8266 z przekaźnikiem w domu na stałym.zasilaniu - przekaźnik by zwierał obwód czujnika poczty co sygnalizowałby ikoną listu w skrzynce. Tj. Ktos otwiera okienko skrzynki i wrzuca list wysterowuje to przycisk supla button. Co o tym myślicie? Wiem że trochę przekombinowane no ale...chyba do bloku najlepsze. Oby tylko przy skrzynce zasięg był z 3 piętra. Jutro sprawdzę z esp 07 z podpieta anteną zewn. Oby się udało.

EDIT: reset czyli przypisanie wyłaczenia w/w przekażnika czyli dwukrotne otwarcie klapki skrzynki np- wyciągając listy .

Pytanie odnośnie tych ilości przycisnięć- 1 raz przypisanie jednej akcji , 2 razy inna akcja ? Tak? Kurczę muszę to jutro wgrać do esp yyy tzn dziś.
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2019 11:48 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Na 2 zwykłych paluszkach AA pierwotny supla button nadal działa (film w pierwszym poście). Baterie wg. pomiarów nie dają oznak zmęczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Duch__ pisze: pt sty 11, 2019 11:48 pm Na 2 paluszkach AA pierwotny supla button nadal działa. Baterie wg. pomiarów nie dają oznak zmęczenia.
Myślałem nad akku 3.7 v. ale skoro AA działa to nawet lepiej.
Ciekawe jakby bat 2032 się sprawowała aby zmniejszyć wymiary hardware. Np z esp01. Tylko ze on nie ma złącza pigtail na ant zewn.

Edit: ale takie gołe esp07 też nieduże a nawet mniejsze od 01.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

QLQ pisze: pt sty 11, 2019 11:50 pm
Ciekawe jakby bat 2032 się sprawowała aby zmniejszyć wymiary hardware.
Możesz nie próbować kupilem taka pastylkę z 4 razy grubszą od 2032 to wystarczyła na kilka kliknięć.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Wrzucam różne wer button do esp 07 i za diabła nie chce wejść w konfig. W monitorze portu tylko "łącze z wifi". Nie liczy przycisku. Przetestowane na 2 szt 07. Na Wemos poszło od strzała.

Jeszcze pytanie o linki do skryptów. Które wpisujemy? Publiczny link czy ten drugi generowany? Jakiś konkretny przykład bym poprosił.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

ESP07 ma za mało pamięci - masz pewnie 512k...(niebieski moduł)
Jak masz ustawiony rozmiar w IDE?
Może wystarczy zmienić na 512?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”