Usprawienia

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
fxsystem
Posty: 59
Rejestracja: pt sty 04, 2019 2:48 pm

Cześć,

Jestem nowym posiadaczem Supli na którą przesiadłem się ze standardowego oprogramowania.
Mam dość sporo urządzeń w domu zarządzanych przez przełączniki WiFi. Zauważyłem że w stosunku do orginalnego oprogramowania jest kilka minusów które może kiedyś autorzy oprogramowania wzięliby pod uwagę.

1. Brak wyzwalania harmonogramów w momencie kiedy przełącznik nie jest podłączony do internetu
2. Brak możliwości update FW przez WiFi
3. Brak możliwości grupowania kilku przełączników na zasadzie włącz wszystkie lub wyłącz wszystkie
4. Brak możliwości programowania działania po odcięciu zasilania - moim zdaniem to jest bardzo duża wada, powinno być tak że w momencie odcięcia i potem podania zasilania przełącznik ustawia się: 1. w stan jaki był przed wyłączeniem zasilania 2. stan on 3. stan off. Ta funkcja jest szczególnie ważna w przypadku automatyki domowej gdzie sterowane są bardzo newralgiczne punkty np.: piec CO
--
1 x Sonoff Mini | 1 x Zamel MEW-01 | 1 x Zamel SBW-01 | 1 x Nice WiFi | 1 x Sonoff TH10 | 2 x Yunshan | 6 x Sonoff touch TX | 14 x Sonoff Basic - wszystko działa na Ubiquiti 2 x UniFi UAP AC LR + Edgerouter
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Postaw własny serwer w domu.
2. j.w ale po co, co chwile uaktualniać firmware ? On musi być tak przygotowany by nie trzeba było go poprawiać
3. W cloud.supla.org masz coś takiego jak "Grupy". Działa to tak jak opisałeś
4. To już zależy od tego jaki firmware sobie wgrałeś. Większość przywraca stan sprzed zaniku zasilania
effendi
Posty: 165
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 9:36 am

Hey, żeby nie śmiecić, podepnę się do tego tematu... Brakuje mi funkcji załączania grup w harmonogramach ew. dodawania więcej niż jednej akcji w harmonogramie. (supla postawiona na RPI)
Pogodynka >>
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Grupy w harmonogramach są zaimplementowane w v2.3
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

pzygmunt pisze: sob sty 05, 2019 11:34 am 1. Postaw własny serwer w domu.
2. j.w ale po co, co chwile uaktualniać firmware ? On musi być tak przygotowany by nie trzeba było go poprawiać
3. W cloud.supla.org masz coś takiego jak "Grupy". Działa to tak jak opisałeś
4. To już zależy od tego jaki firmware sobie wgrałeś. Większość przywraca stan sprzed zaniku zasilania
Odkopuje trochę wątek, ale mam pytanie co do punktu 1 tj. uruchamianie harmonogramów w sonoff w przypadku braku internetu.
Chciałbym ograniczyć zużycie prądu (zatem własny serwer odpada) i na noc wyłączać całą sieć WIFI (kilka routerów + kilka urządzeń sieciowych), rozumiem że wykona się tylko procedura wyłączania. Włączanie już należy zrobić ręcznie, albo zastosować jakiś wyłącznik czasowy przed sonoff i gdy wyłącznik czasowy uruchomi sonoff to wróci do stanu przed zanikiem zasilania i uruchomi router. Ale pytanie czy jest szansa na wprowadzenie do firmware (Sonoff PowR2) sterowania harmonogramem bezpośrednio w sonoff aby nie korzystać z dodatkowych urządzeń? Skoro oryginalne oprogramowanie to potrafi ... to nie wydaje mi się aby było to problemem. Co może stać na przeszkodzie wprowadzenie takiej modyfikacji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”