sonoffy gubienie połączenia

dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

od jakiegoś czasu część urządzeń sonoff (nigdy zamele) gubią zasięg wifi. To znaczy ja tak sądzę po rozłączają się z cloudem widniejąc na czerwono w apce. Po pewnym czasie, czasem kilka sekund czasem minut wszystko wraca do normy. Co ciekawe dotyczy to - czasem - zarówno modułu będącego mega blisko routera wifi jak i takiego będącego daleko - na strychu -

czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie ??
Dunay
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 04, 2018 7:39 pm

Jaki soft?
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

na wszystkich supla
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 830
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

dominik.l pisze: śr sty 16, 2019 6:34 am na wszystkich supla
Koledze @Dunay chodziło pewnie o wersję softu i czyja kompilacja. Ja sporadycznie też mam chwilowe rozłączenia niektórych sonoffów z softem 2.0 z początkowych kompilacji, ale u mnie bardziej winię za to router niż soft.
Bodi007pl
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 23, 2018 12:05 pm

Też mi rozłącza raz na jakiś czas na multibordzie Firmware v2.7.2 zarówno mielonka jak i YUNTONG_Smart dopiero restart pomaga jak się nie mylę zaczęło się tak dziać po zmianie na clouda 2.3
Dunay
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 04, 2018 7:39 pm

u mnie S20 też na multibordzie gubi zasięg, dwa pozostałe na "dedykowanym" sofcie latają bez problemu. Stąd pytanie o soft jak wspomniał @Lucas
rodis
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:48 pm

Oooo to bardzo ciekawe, bo niemal równocześnie założyłem podobny wątek na "Pomocy" viewtopic.php?f=8&t=4281
dotyczący S20 i traconych poąłczeń.
Ta dyskusja tutaj mnie utwierdza jednak przy tym, ze wina może leżeć po stronie softu.
Jak mówiłem, nie mam jak sprawdzić, bo mam jeden egzemplarz S20
Bodi007pl
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 23, 2018 12:05 pm

U mnie rozłącza raz na tydzien lub dwa dokładnie nie powiem a nie jak u ciebie co 2-3 godzin.
tcp
Posty: 245
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Zaobserwowałem to samo - 2 sonoffy na różnych softach w tym samym czasie straciły połączenie wczoraj - na jednym soft Multiboard a na drugim Gate od Zibiego.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Może akurat skończył się okres dzierżawy adresów w routerze... jeśli tak, to za chwilkę powinien połączyć się ponownie i to jest normalne...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”