MEW-01 - przedpremierowe uwagi

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

fracz pisze: pn sty 21, 2019 10:10 pm Czyli rozumiem że moc bierna jest niepożądana. To dlaczego ja mam tego tak w cholerę? :shock: Człowiek żył wcześniej spokojnie.
Dokładnie. To jest "psucie" napięcia w sieci, po to są stosowane baterie kondensatorów w sieci, aby zneutralizować skutki użycia odbiorników indukcyjnych.
W praktyce w domach mamy pomiar tylko mocy czynnej, ale odbiorcy z bezpiecznikami przedlicznikowymi 63A i powyżej (nie wiem czy to norma w całej Polsce, czy wg zakładu "energicznego") mają już pomiar mocy czynnej i biernej i płacą za swoje "winy", więc często inwestują w tzw. BKR-y... ale nas maluczkich póki co się nie czepiają ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Ryo
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 27, 2017 7:00 am

slawek pisze: pn sty 21, 2019 10:26 pm
fracz pisze: pn sty 21, 2019 10:10 pm Czyli rozumiem że moc bierna jest niepożądana. To dlaczego ja mam tego tak w cholerę? :shock: Człowiek żył wcześniej spokojnie.
Dokładnie. To jest "psucie" napięcia w sieci, po to są stosowane baterie kondensatorów w sieci, aby zneutralizować skutki użycia odbiorników indukcyjnych.
W praktyce w domach mamy pomiar tylko mocy czynnej, ale odbiorcy z bezpiecznikami przedlicznikowymi 63A i powyżej (nie wiem czy to norma w całej Polsce, czy wg zakładu "energicznego") mają już pomiar mocy czynnej i biernej i płacą za swoje "winy", więc często inwestują w tzw. BKR-y... ale nas maluczkich póki co się nie czepiają ;)
To standard. 63 i więcej to z automatu pomiar półpośredni no i przy takich mocach zakłócenia "wracające" do sieci z zasady są spore więc trzeba płacić i płakać ;)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Ja również jestem w szoku co zużywa tyle prądu :D
Na screenie stan spoczynku.
Czuwają tylko moduły, ładowarki, zasilacze i piec gazowy.
Jestem w trakcie eksperymentów gdzie aż tyle prądu ucieka :shock:
Załączniki
Screenshot_20190122-081022.png
Screenshot_20190122-081022.png (126.21 KiB) Przejrzano 2919 razy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

A czy potrzebne jest tyle miejsc po przecinkach w tych wszystkich pomiarach , dla mnie wystarczyłaby jedna cyfra , dwie jeszcze ok , ale żeby cztery 🙄
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A nawet 5 miejsc.
Ja to chciałbym takie wykresy do termometrów :)
Można przesuwać, rozciągać bajka
Pozdrawiam
Wojtek
tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

Witam
Tak dla formalności. Moc mierzymy w watach - kilo, mega, gigawatach, energia podawana jest w watogodzinach.
Dla zwykłego śmiertelnika istotną informacja jest moc chwilowa, i archiwum jak korzystamy z mocy, oraz energia pobrana, licznik całkowity, dobowy. Może dało by radę zrobić dwa ekrany, uproszczony i rozszerzony dla szczególarzy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jak ktoś ma rozdzielnię zamykaną pełną to nie ma problemu ale jak jest przeszklona to ja mam taką uwagę odnośnie diod świecących na czerwono jakby dało się je przygasić w ustawieniach tak jak jest z zieloną sygnałową tam jest on/off te niech świecą ale mniejszą mocą.
Jeżeli są podpięte bezpośrednio pod GPIO to nie powinno być problemu.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Zgadzam się z Wojtkiem , te czerwone to nieźle biją po oczach 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Gdzie szukać apki która obsługuje mew’kę , w końcu zdobylem androida, co prawda tableta ale może wystarczy 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyślę Ci link-a na priv-a
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”