Rolety rzymskie wewnętrzne?

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Mam marzenie - chciałbym móc sterować roletkami rzymskimi które mam w całym domu. Niby nie problem ale cena za silnik do jednej roletki na ppoziomie 300 zł to jest chyba małe nieporozumienie, co sprawia, ze szukam alternatyw. I tu pytanie, wiecie coś? Może już ktoś coś zbudował albo znalazł chinskiego gotowca którego da się zasuplać i całość wyjdzie np 1/3 ceny?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Ja właśnie robię takie sterowanie na serwomechanizmie pozbawionym czujnika. Puki co steruje 1 roleta zwykła, ale docelowo chce sterować kilkoma roletami noc/dzień.
Inspiracją bym dla mnie ten artykuł i wykonanie niemal identyczne
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic743822.html
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

dawidd pisze: śr sty 23, 2019 8:47 am Ja właśnie robię takie sterowanie na serwomechanizmie pozbawionym czujnika. Puki co steruje 1 roleta zwykła, ale docelowo chce sterować kilkoma roletami noc/dzień.
Inspiracją bym dla mnie ten artykuł i wykonanie niemal identyczne
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic743822.html
Czekam na efekty, dla mnie na moim poziomie wiedzy o skladaniu urzadzen o jeszcze za duzy hardcore ale czekam co ci sie urodzi z wypiekami na twarzy ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

już sie urodziło :), tylko mam taki bałagan w warsztacie ze wstyd mnie filmik nakręcić :)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Temat sterowania roletami nawet mam rozgrzebany i "prawie gotowy". Jednak z uwagi na brak softu, leży zapomniany w szufladzie :)
Ale może Cię coś natchnie :) Tutaj to co wymyślaliśmy :arrow:

viewtopic.php?f=9&t=2531
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

michael pisze: śr sty 23, 2019 12:35 pm Temat sterowania roletami nawet mam rozgrzebany i "prawie gotowy". Jednak z uwagi na brak softu, leży zapomniany w szufladzie :)
Ale może Cię coś natchnie :) Tutaj to co wymyślaliśmy :arrow:

viewtopic.php?f=9&t=2531
ło panie , toście mi teraz namącili w czaszce, nei wiedziałem an co się piszę jak się rejestrowałem tu na forum :d Szanuję :D
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”