Nowe mieszkanie jak sterować

AdamT
Posty: 116
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 9:42 am
Lokalizacja: Kraków

Do ZAMEL najlepsza linka, końcówki lutuję .
Złączki VAGO do linek i drutów.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Lucas pisze: pn sty 28, 2019 7:45 am Nie wiem, czy ktoś też tak miał, ale czasem mam problem, żeby zmieścić kostkę Zamela do głębokiej puszki, gdy są do niej podłączone już przewody.
To może trzeba podsunąć pomysł Zamelowi, żeby złączki wyjść zrobić na odwrót tzn przewody wkładane od góry a śrubki zaciskowe z boku wtedy nie przeszkadzały by przewody wystające z boku tylko odrazy wychodziły by do góry.
Dodałem zdjęcie o co mi chodzi i jakie złącze można by zastosować.
Ja mogę być testerem na row-02 :-)
Załączniki
złącze.jpg
złącze.jpg (24.44 KiB) Przejrzano 2625 razy
pobrane.jpg
pobrane.jpg (12.03 KiB) Przejrzano 2633 razy
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2019 10:40 am przez Demolkaa, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ponoć jest pomysł wprowadzenia wersji która jest dużo mniejsza, ale ma już wypuszczone przewody.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Demolkaa pisze: pn sty 28, 2019 10:14 am żeby złączki wyjść zrobić na odwrót tzn przewody wkładane od góry a śrubki zaciskowe z boku wtedy nie przeszkadzały by przewody wystające z boku tylko odrazy wychodziły by do góry.
Też tak myślałem że będzie łatwiej.
Zastosowałem podobne złączki w module inCan, tylko raz i nigdy więcej, kable są sztywne więc nie było łatwo je ułożyć, trudniej było też przykręcić śrubki w takiej wersji, ale to może tylko moje odczucie.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

wojtas567 pisze: pn sty 28, 2019 11:09 am
Demolkaa pisze: pn sty 28, 2019 10:14 am żeby złączki wyjść zrobić na odwrót tzn przewody wkładane od góry a śrubki zaciskowe z boku wtedy nie przeszkadzały by przewody wystające z boku tylko odrazy wychodziły by do góry.
Też tak myślałem że będzie łatwiej.
Zastosowałem podobne złączki w module inCan, tylko raz i nigdy więcej, kable są sztywne więc nie było łatwo je ułożyć, trudniej było też przykręcić śrubki w takiej wersji, ale to może tylko moje odczucie.
Są również złączki które i śrubki i przewody są z tej samej strony.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Dunay
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 04, 2018 7:39 pm

Ja bym w nowym domu pomyślał nad sterowaniem wszystkim z rozdzielni. Zamel chyba szykuje coś na szynę, Sonoff 4ch też jest na szynie więc dużo łatwiej to ogarnąć z jednego miejsca. A nie walić puchy wielkie jak wiadro, kombinować z WiFi i w przypadku zmiany soft czy innych czynności wszystko mamy w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Dunay pisze: pn sty 28, 2019 11:24 am Ja bym w nowym domu pomyślał nad sterowaniem wszystkim z rozdzielni. Zamel chyba szykuje coś na szynę, Sonoff 4ch też jest na szynie więc dużo łatwiej to ogarnąć z jednego miejsca. A nie walić puchy wielkie jak wiadro, kombinować z WiFi i w przypadku zmiany soft czy innych czynności wszystko mamy w jednym miejscu.
Tylko nie byłojednoznacznej informacji, czy i jak te 4-kanałowe moduły umieszczone w rozdzielni jeden obok drugiego będą na siebie oddziaływać. Tutaj sprawdziło by się rozwiązanie jak w sterownikach PLC - jedna główna jednostka 4 we/wy z możliwością podłączenia np. 2 modułów rozszerzeń, co w sumie dałoby np. 12 we/wy (lub w innej konfiguracji). Wtedy samo oświetlenie w niedużym mieszkaniu można by tym ogarnąć.

"Puchy wielkie jak wiadro" też mają swoje korzyści. Jeśli coś będzie działać stabilnie, to raczej nie ma potrzeby wyciągania modułów. Aktualizacja przynajmniej do Zamela jest po OTA.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Dunay pisze: pn sty 28, 2019 11:24 am Ja bym w nowym domu pomyślał nad sterowaniem wszystkim z rozdzielni. Zamel chyba szykuje coś na szynę, Sonoff 4ch też jest na szynie więc dużo łatwiej to ogarnąć z jednego miejsca.
Lucas pisze: pn sty 28, 2019 12:17 pm
Tylko nie byłojednoznacznej informacji, czy i jak te 4-kanałowe moduły umieszczone w rozdzielni jeden obok drugiego będą na siebie oddziaływać. Tutaj sprawdziło by się rozwiązanie jak w sterownikach PLC - jedna główna jednostka 4 we/wy z możliwością podłączenia np. 2 modułów rozszerzeń, co w sumie dałoby np. 12 we/wy (lub w innej konfiguracji). Wtedy samo oświetlenie w niedużym mieszkaniu można by tym ogarnąć.
Moim zdaniem przydałoby się zaprojektować taką "kobyłę" do rozdzielni z jednym wifi - w ramach scalenia i redukcji zakłóceń, a widziałbym to na... ESP32... :P
Ma dużo większe możliwości, tylko ktoś (chyba wiadomo kto :D ) musiałby napisać biblioteki...
Co na to @Ernest i @pzygmunt :?:
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jestem za tylko obawiam się, że pod "ktoś" jest mój nick.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

pzygmunt pisze: pn sty 28, 2019 4:21 pm Jestem za tylko obawiam się, że pod "ktoś" jest mój nick.
Ty powiedziałeś :P

Oczywiście wiem jak u Ciebie z czasem, więc... poczekamy... spokojnie...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”