ROW-01 ROW-02 - Czas naciśnięcia przycisku fizycznego.

Sterownik dwukanałowy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

lesny8 pisze: pn sty 28, 2019 9:48 pm Nie wiem jak tam do ROW wygląda firmware, ale ja dla modułów u siebie w domu skompilowałem soft gdzie zmieniłem dwa warunki i światło włącza się bez opóźnień ;)
To inny kod i inny przypadek. Tam chodzi o milisekundy i wycinanie zakłóceń z eteru.
Skracanie tego czasu zwiększa ryzyko przypadkowych załączeń.
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

Stawiam, że jednak mało kto przypadkiem naciska na przycisk. Robi to po to żeby włączyć/wyłączyć światło. Idealnym rozwiązaniem byłby wybór co najmniej dwóch opcji. Tak jak jest teraz i skrócony czas. Użytkownik sam sobie już to dopasuje.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

szakal517 pisze: wt sty 29, 2019 7:03 am Stawiam, że jednak mało kto przypadkiem naciska na przycisk. Robi to po to żeby włączyć/wyłączyć światło. Idealnym rozwiązaniem byłby wybór co najmniej dwóch opcji. Tak jak jest teraz i skrócony czas. Użytkownik sam sobie już to dopasuje.
Tak sprawdziłem na moich ROW-02 z podłączonymi przyciskami podwójnymi zwiernymi i za każdym naciśnięciem światło się zapala. Nie mogę odtworzyć sytuacji, że naciskam szybko i jest brak reakcji przekaźnika. W konfiguracji załączanie ustawione po naciśnięciu. Może to też zależy od samego mechanizmu włącznika. Może mój wymaga więcej siły i tego nie zauważam, może inne działają bardziej miękko, gdzie takie szybkie naciśnięcie jest możliwe.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

szakal517 pisze: wt sty 29, 2019 7:03 am Stawiam, że jednak mało kto przypadkiem naciska na przycisk. Robi to po to żeby włączyć/wyłączyć światło. Idealnym rozwiązaniem byłby wybór co najmniej dwóch opcji. Tak jak jest teraz i skrócony czas. Użytkownik sam sobie już to dopasuje.
To nie chodzi o przypadkowe załączenie z przycisku tylko z zakłóceń.
Do tego dochodzi "drganie" przycisku, przy załączaniu i to też trzeba uwzględnić i odfiltrować.
Podłącz sobie oscyloskop.
Kolejna sprawa to specyfika wejścia w ROW. Tam nie masz 0 lub 1 tylko 0101010 50/sek.
Musisz liczyć czas aby robić detekcję. Jeżeli uwzględnisz, że ESP lubi się przyciąć na przerwaniach to już koncept liczenia czasu się
rozjeżdża i 50ms może robić dużą różnicę.

Nie mówimy tu o sytuacjach, że co chwilę Ci gaśnie/włącza się światło tylko zdarza się to np co kilka dni nie wiadomo z jakiego powodu (z punktu widzenia użytkownika), a to determinuje, czy produkt nadaje się do sprzedaży czy nie. To też wiąże się z tym, czy produkt przejdzie badania CE czy nie.

Na tym polega różnica pomiędzy produktem, na którym zawsze możesz polegać, a np sonoff-em.
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

W każdym bądź razie zapisuję się na testy, jak to już wspominałem 😁.
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

Jak postępy w temacie?
;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sorry, ale "niespodzianki" w innych tematach zabierają mi czas, który miałem poświęcić na ten update.
Jeszcze trochę cierpliwości.
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

Ok czekamy.

Tak dla poprawy chumoru dodam, że teściowa przestała włączać światło w łazience, bo nie ogarnia że trzeba chwilkę przytrzymać.

Tak na marginesie to przestawienie opcji włączania na "ON PRESS" działa bardziej przyjaźnie. Ale nie byłoby nic lepszego od skrócenia odrobinę tego czasu.

Trochę dziwi mnie wypowiedź Pana Lucas, który nie ma takiego problemu. Ja używam przycisków Simon54, SimonBasic i SimonClassic. Nie próbowałem na innym producencie, bo nie przyszło by mi do głowy, że mogą działać inaczej. To mechaniczne zwarcie w momencie naciśnięcia i tyle.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

szakal517 pisze: czw lut 21, 2019 9:09 am Trochę dziwi mnie wypowiedź Pana Lucas, który nie ma takiego problemu. Ja używam przycisków Simon54, SimonBasic i SimonClassic. Nie próbowałem na innym producencie, bo nie przyszło by mi do głowy, że mogą działać inaczej. To mechaniczne zwarcie w momencie naciśnięcia i tyle.
Czuję się wywołany do tablicy :) U mnie nie ma takiego problemu, bo może ja i moi domownicy go po prostu nie zauważamy. Jak włączam światło, to po prostu naciskam przycisk i tyle. I nie ma tak, że czekam nie wiem sekundę czy dwie. Nie mam potrzeby, żeby światło zaświecało się po "muśnięciu" przycisku. Rodzaj wyłącznika nie ma znaczenia (ja akurat mam podwójny zwierny Ospel Aria), jak pisał @szakal517 zwarcie to zwarcie - aczkolwiek moje Ospele zwierają nim klawisz dojdzie do końcowej pozycji. Pewnie, że jak zrobię tylko szybki klik przyciskiem to ROW nie zaskoczy, ale u mnie nikt tak światła nie włącza.
szakal517
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 28, 2019 6:57 pm

To wiele tłumaczy Panie Lucas. U mnie akurat wszyscy naciskają ten przycisk mega krótko. Dodam, że w sutuacji gdy do wyłącznika podchodzi dziecko, które ledwie na palcach do niego dostaje, to nie naciska, tylko uderza przycisk - nie ma szans zawiesić światła.
Nie chodzi tu o sekundę czy dwie. Ciężko to zmierzyć, ale obstawiam że trzeba przytrzymać jakieś 300ms. 100ms byłoby idealnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”