Zmiana domyślnej lokalizacji.

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Czy jest możliwość zmiany domyślnej lokalizacji, do której przypisują się nowe urządzenia - w cloudzie Rozpocznij tutaj -> supla-dev?
Kiedyś mi to nie przeszkadzało, ale w miarę rozwoju Supli chciałbym, aby urządzenia przed przeniesieniem do docelowej lokalizacji, zgłaszały się gdzie indziej.
Dunay
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 04, 2018 7:39 pm

A nie możesz z domyślnej zrobić tą docelową co chcesz?
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

popieram :)
też mnie to irytuje...szczególnie ze jeśli dobrze pamiętam to mimo zmiany i tak gdzieś tam później pokazuje "pierwotną" lokalizację
w każdym razie parę razy mnie to zmyliło i zirytowało
ale uznałem ze są ważniejsze rzeczy na które czekam w projekcie (powiadomienia w aplikacji, logika, widzety)
wiec może potraktujmy to jako temat na przyszłość...przy okazji...żeby nie przedłużać ważniejszych tematów
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Dunay pisze: pt lut 01, 2019 1:00 pm A nie możesz z domyślnej zrobić tą docelową co chcesz?
Jeszcze mogę, bo jestem o tyle w komfortowej sytuacji, że nie mam w niej dużo urządzeń. Ale gdybym ich tam miał dużo więcej, to musiałbym każde przenosić do innej lokalizacji. Jeśli zmiana domyślnej lokalizacji, to np. prosta zmiana ID lokalizacji gdzieś w ustawieniach mojego konta przez @pzygmunt to jest to dużo wygodniejsze, niż przenoszenie wszystkiego.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Ja tą główną - domyślną lokalizację mam opisaną jako NOWE i nic tam nie mam dopiero jak dodaje nowe urządzenie to wtedy pojawia się w aplikacji jako pierwsza i nie mieszają się wtedy przełączniki ze starymi.
Ale jak już wgrywam swój soft lub konfiguruję moduł przez www to staram się wpisać dane do konkretnej lokalizacji docelowej.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

wojtas567 pisze: pt lut 01, 2019 1:51 pm Ja tą główną - domyślną lokalizację mam opisaną jako NOWE
Ja też tak zrobiłem, tyle że nazwałem ją '.Testy'.
W apce jest na samej górze a w chmurze po zarejestrowaniu wszystkie testowane moduły/softy trafiają właśnie tam.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

wojtas567 pisze: pt lut 01, 2019 1:51 pm Ja tą główną - domyślną lokalizację mam opisaną jako NOWE i nic tam nie mam dopiero jak dodaje nowe urządzenie to wtedy pojawia się w aplikacji jako pierwsza i nie mieszają się wtedy przełączniki ze starymi.
I to chyba będzie najprostsze rozwiązanie. Zamienię lokalizacje.
BTW. Fajnie widać rozwój projektu, kiedy moje pierwsze lokalizacje mają ID w okolicy 2xx, a nowe dostaje z ID 18xx :)
wojtas567 pisze: pt lut 01, 2019 1:51 pm Ale jak już wgrywam swój soft lub konfiguruję moduł przez www to staram się wpisać dane do konkretnej lokalizacji docelowej.
Też tak robiłem przedtem, ale od kiedy w nowych softach rejestracja jest przez e-mail, nie masz możliwości wpisania lokalizacji od razu.
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

A jak zmienić lokalizację urządzenia bo kombinuje i nie mogę przenieś
procekms89
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 28, 2018 4:21 am

Arek.kandula pisze: wt maja 21, 2019 7:06 am A jak zmienić lokalizację urządzenia bo kombinuje i nie mogę przenieś
"Moja Supla"->Urządzenie->Lokalizacja
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

I co dalej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”