Dodatek do forum

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Witam. A może by tak dodać czat na forum na pierwszej stronie. Na innym forum, którym jestem sprawdza się idealnie szczególnie do szybkich pytań.
Chodzi o coś takiego shoutbox https://www.smfpacks.com/shoutboxmod
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Demolkaa pisze: pn sty 28, 2019 6:17 pm Witam. A może by tak dodać czat na forum na pierwszej stronie. Na innym forum, którym jestem sprawdza się idealnie szczególnie do szybkich pytań.
Chodzi o coś takiego shoutbox https://www.smfpacks.com/shoutboxmod
Ja osobiście mam odmienne zdanie. Uważam, że może przez takie szybkie pytania zrobi się chaos i straci na tym przejrzystość forum, gdzie w danym temacie dyskutujemy o danej rzeczy. Poza tym na szybko nie zawsze da się udzielić konkretnej odpowiedzi i wtedy i tak trzeba będzie założyć temat.
Poza tym, patrząc na inne fora, mam wrażenie, że potem z takiego czatu robi się codzienna pogawędka tych samych dwóch, trzech osób (za przeproszeniem) "o marynie"...
Ale jeśli większość będzie chciała, to przychylę się do większości.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Lukas taki czat właśnie nie musi być tylko do szybkich pytań ale właśnie do rozmów o "dupie marynie" gdyż takie dyskusje są też potrzebne co wtedy łączy forumowiczów. Dodam jeszcze, że szybkie pytania na forum to trzeba zaśmiecać forum nowym tematem i po trzech zdaniach taki wątek tylko zaśmieca forum bo nikt nie kasuje go. A tak to pytanie czy sbw-01 można podłączyć 12V i będzie działać?? trzeba zakładać posta
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chciałbym uniknąć tej formy komunikacji. Powody.

1. Część nowych użytkowników zamiast poczytać zacznie pytać poprzez komunikator. (Próbują często to robić przez facebooka, czy wysyłają wiadomości na priv-a).
2. Historia dialogu będzie nieczytelna. (Nie twierdzę, że forum jest, ale nic lepszego nie mamy)
3. Forum straci potencjalny-nowy content.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Ja tylko dałem propozycję bo na innym forum się fajnie rozmawia nie tylko na tematy zwiazane z forum. A kto bedzie zainteresowany tematem supli to i tak przewertuje forum od dechy do dechy
nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

Przemku a nie myślałeś żeby zrobić taką " piaskownicę" dla tych co zaczynają przygodę z supla. Czyli miejsce gdzie ktoś może zapytać o tematy które już były wałkowane na forum? Tak żeby się zaciekawił bez narażania na krytykę że było już 100 razy?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jest to jakiś pomysł... choć "piaskownica" kojarzy mi się z elektrodą, a chciałbym uniknąć dzielenia użytkowników.
nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

Jak zwał tak zwał. Może być " zielony dział" :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Generalnie warto się zastanowić nad gruntownym przeorganizowaniem forum.
nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

Gruntowne wymaga czasu, drobne poprawki można szybko i skutecznie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”