Sonoff SV i pstryk na lampie podłogowej

Voltar
Posts: 10
Joined: Tue Jan 29, 2019 8:05 pm

Post

Witam wszystkich
Od niedawna majsterkuję z Suplą, głównie Sonoff Touch, ew. z termometrami DS, ale trafił mi się też SV, niskonapięciowy.
Jak zwykle sflashowałem go Multiboardem 2.7.2 i dopiąłem do chmury jako switch (Sonoff Basic).
Nie bardzo rozumiem filozofię przełączników BASIC.
Wpiąłem się pomiędzy zasilacz 24V a lampę LED, która ma włącznik pełniący rolę dimmera. I teraz - mogę przepuszczać smartfonem zasilanie przez sonoffa na lampę, ale zaświeci się, jeśli włącznik dotykowy na lampie został wcześniej włączony (lampa pamięta stany - jak wygaszę sonoffem lampę z włączonym włącznikiem, to sonoff zaświeci lampę, ale kiedy była wyłączona własnym włącznikiem, to nie zaświeci, ).
Czy można coś zrobić, żeby to działało jak lampy sufitowe z Sonoff Touch (czyli zaświecam i wyłączam jej własnym włącznikem, lub sonoffem przez smartfona - jedno niezależnie od drugiego)? Nie wiem czy napisałem zrozumiale :roll:

Pozdrawiam wieczorową porą.
Mariusz
vajera
Posts: 396
Joined: Wed Oct 31, 2018 7:58 am

Post

bez ingerencji w okablowanie lampy i włącznika się nie da a konkretne rozwiązanie zależy od budowy lampy.
Voltar
Posts: 10
Joined: Tue Jan 29, 2019 8:05 pm

Post

W sumie to bym nawet pogrzebał. Czytając dyskusję o Shelly1 widzę, że ona ma dodatkowe wyprowadzenia np. na kontaktron, czy inny włącznik., z drugiej strony Sonoff SV jest używany w napędach bramowych, czyli też jakoś jego włączanie staje się bardziej złożone?
Dzięki, jak zdecyduję się pogrzebać w lampie, wrócę ze schematami :)
Mariusz
plnuker
Posts: 97
Joined: Sun Dec 30, 2018 10:11 pm

Post

Voltar wrote: Sun Feb 03, 2019 2:25 pm W sumie to bym nawet pogrzebał. Czytając dyskusję o Shelly1 widzę, że ona ma dodatkowe wyprowadzenia np. na kontaktron, czy inny włącznik., z drugiej strony Sonoff SV jest używany w napędach bramowych, czyli też jakoś jego włączanie staje się bardziej złożone?
Dzięki, jak zdecyduję się pogrzebać w lampie, wrócę ze schematami :)
Marne szanse, bo co prawda teoretycznie dimer lampy obniżając napięcie będzie ją ściemniał (o ile jest w zakresie 5-24v) wtedy SV powinien sobie z tym poradzić. To stracisz funkcje manualnego wyłączenia, bo inaczej zgasisz moduł. Inna opcja to wykorzystać któreś z GPIO 1,3,4,5,14, jako button (w bramach krańcówka),. Wtedy będziesz mógł sterować manualnie przyciskiem on/off z tego buttonu. Minus taki ze musi to być osobny włącznik a dimer zawsze na on.

Return to “Ogólna dyskusja”