ESP8266-01

besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Ja w wolnej chwili sprawdzę to nowe firmware dla 01 , dotychczasowe próby z tymi modułami też mnie do nich zniechęciły , bardzo czułe na najdrobniejsze zakłócenia ( jeden zamontowany bardzo blisko sprzętu RTV i AUDIO , przy zaniku zasilania nie nawiązywał połączenia z siecią , kolejne dwa zachowywały się identycznie jak u sławka ( zanik sieci wifi lub zasilania i na wyjściu stan wysoki aż do użycia aplikacji). Lepiej używać 07 lub 12 , nie są znacząco większe a problemów praktycznie brak
Awatar użytkownika
bMind
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 01, 2016 11:33 am

No to ja chyba też mogę dołączyć do grupy testującej ESP-01 i parę słów powiedzieć. Testowałem ze zmodyfikowanym modułem bramowym:
https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... ware/esp01
Udało mi się w końcu uruchomić wszystko prawidłowo. Przy pierwszych próbach flashowania podczas konfiguracji wybierałem typ jako button, uważając, że switch jest opcją 0-1. Moduł pojawiał się w cloudzie ale niestety cały czas miałem na wyjściu stan wysoki i wciskanie przycisku w aplikacji nie dawało żadnego efektu. Dziś spróbowałem ponownie, tym razem wybrałem switch. No i zaskoczyło. Klikam przycisk w aplikacji i testowa diodka zapala się na zadaną w cloudzie długość czasu. Niestety mam chyba ten sam problem co opisywany w postach wyżej. Po resecie zasilania układu mam cały czas stan wysoki aż do przyciśnięcia przycisku w aplikacji. Potem przechodzi prawidłowo w 0. Po waszych doświadczeniach potestuję też ESP-12, który mam. Zależało mi na małych gabarytach i możliwie kompaktowym zestawie wyjść, ale jeśli to będzie tak działać..to już lepiej może wykorzystać ESP-12 i mieć święty spokój. W końcu nie jest wcale taki dużo większy a że trochę wyjść mi zostanie niewykorzystanych? A kto bogatemu zabroni! ;)
Enc
Posty: 41
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 3:02 pm

Testowałem ESP01 i przy tym module ważne są rezystory podciągające +3,3V + kondensator na zasilaniu. Praktycznie też nie używam w nim GPIO0 (jedynie jako przycisk wejściowy który jednocześnie spełnia funkcję wymuszenia programowania) Używam za to GPIO-3 czyli linii RX portu szeregowego. Wystarczy odpowiednio go zainicjować:

Kod: Zaznacz cały

Serial.begin(115200,SERIAL_8N1,SERIAL_TX_ONLY);
Do programowania moduł mogę wyjąć a normalnie i tak wszystko idzie przez OTA.

Polecam lekturę:
http://www.forward.com.au/pfod/ESP8266/ ... magic.html
vcompl
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 1:32 pm

Enc - a możesz podzielić się swoim schematem (gdzie rezystory, które piny podciągamy do 3,3v, jaka pojemnośc kondensatora?)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

vcompl pisze:Enc - a możesz podzielić się swoim schematem (gdzie rezystory, które piny podciągamy do 3,3v, jaka pojemnośc kondensatora?)

Zerknij w ten post viewtopic.php?f=6&t=107&p=1067#p1067
Enc
Posty: 41
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 3:02 pm

vcompl pisze:Enc - a możesz podzielić się swoim schematem (gdzie rezystory, które piny podciągamy do 3,3v, jaka pojemnośc kondensatora?)
Tak jak w podanym linku - kondensator 47uF wystarcza. Ostatnio zrobiłem IR transceiver właśnie na ESP01 i działa od miesiąca stabilnie.
bodzio122333
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 20, 2016 7:58 am

Czy możecie dodać wersję SUPLA WIFI SOCKET i gate module dla wersji ESP-01 ze zmienionymi wyjściami tak jest dla gate-module z czujnikiem temperatury czyli:

[CHANNEL0] RELAY GPIO3
BUTTON GPIO0
czujnik krańcowy GPIO 2

albo wersję z
[CHANNEL0] RELAY GPIO2
BUTTON GPIO0

Ponieważ jeżeli przekaźnik jest na GPIO0 to po zaniku zasilania podawany jest stan wysoki i jest problem z wysterowaniem przekaźnika.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

bodzio122333 pisze:Czy możecie dodać wersję SUPLA WIFI SOCKET i gate module dla wersji ESP-01 ze zmienionymi wyjściami tak jest dla gate-module z czujnikiem temperatury czyli:

[CHANNEL0] RELAY GPIO3
BUTTON GPIO0
czujnik krańcowy GPIO 2

albo wersję z
[CHANNEL0] RELAY GPIO2
BUTTON GPIO0

Ponieważ jeżeli przekaźnik jest na GPIO0 to po zaniku zasilania podawany jest stan wysoki i jest problem z wysterowaniem przekaźnika.

Nie możesz dać czujnika krańcowego na GPIO2 bo przy zamkniętej bramie i zaniku/powrocie zasilania układ nie wystartuje.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

bodzio122333 pisze:Czy możecie dodać wersję SUPLA WIFI SOCKET i gate module dla wersji ESP-01 ze zmienionymi wyjściami tak jest dla gate-module z czujnikiem temperatury czyli:

[CHANNEL0] RELAY GPIO3
BUTTON GPIO0
czujnik krańcowy GPIO 2

albo wersję z
[CHANNEL0] RELAY GPIO2
BUTTON GPIO0

Ponieważ jeżeli przekaźnik jest na GPIO0 to po zaniku zasilania podawany jest stan wysoki i jest problem z wysterowaniem przekaźnika.
W załączniku wersja gatemodule dla esp01 z

GPIO2 - CFG
GPIO3 (RX) - RELAY
GPIO1 (TX) - SENSOR

nie testowałem
Załączniki
gate_module_esp01_eagle.flash.zip
(204.45 KiB) Pobrany 212 razy
bodzio122333
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 20, 2016 7:58 am

Super dzięki wielkie. Gdybyś był łaskaw zrobić też taka kompilację dla WIFI SOCKET na pewno się przyda bo wyczytałem że bardzo dużo osób ma problem przy ESP-01 z tym przekaźnikiem na GPIO0.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”