Sceny i Widgety w SUPLA Scripts

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

w skryptach zauważyłem ze przy sterowaniu roletami jeżeli w scenie ustawimy % zamknięcia na 40 i później wywołamy zamknij na np 60%, to przymknie się do wartości 60. Wywołanie kolejnej sceny "przymknij do 40%" nie wykona żadnej akcji. trzeba całkowicie otworzyć i przymykać

Czy to jakiś bug, zamierzona funkcjonalność?

dla porównania w harmonogramach na supla cloud % otwarcia działa w obie strony. Jeżeli jest większy niż zadany to przymknie a jeżeli mniejszy to otworzy.

2) testował ktoś z IOS (skroty/shortcuts(dawna nazwa workflow) i SIRI? Na 2 telefonach 5s i SE identycznie skonfigurowany skrót + nagranie akcji. Na SE wykonuje się od strzała, na 5s wali komunikatem "Sorry there was a problem with the app". Na reddit znalazłem jakieś opisy ale głownie dotyczą wcześniejszych wersji. Aplikacja skróty w tej samej wersji 2.1.2, różnice to IOS, na se jest nie zaktualizowany no i wiadomo sprzęt.
flisiu
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 07, 2017 4:08 am

Witam
Pytanie zapewne do kolegi Fracz :
Czy pojawi się możliwość ustawienia sceny dla dimmerów na Zemel SLW-02 ( widzę w urządzeniach sulpa scripts, lecz nie mam możliwości sterowania bezpośredniego jak i zaprogramowania sceny dla tego urządzenia. Chciałbym ustawić jednym przyciskiem odpowiednie poziomy jasności dla kilku kanałów. Czy dla RGBW istnieje taka możliwość - ustawienie odpowiedniego koloru i jasności ?)
To samo dotyczy odczytu głębokości - widzę urządzenie lecz nie mam poziomu. Tu chciałbym ustawić powiadomienie lub/i jakąś akcję np. załącz "ostrzegawcze światło" Czujnik głębokości zainstalowałem w zbiorniku na nieczystości więc przydałby się jakiś automat z alarmem stanu.
Pozdrawiam
mako967
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:48 pm

Witam. Mam ustawiony termostat w supla strips. Termostat steruje elektrozaworem. Mam podłączone dwa czujniki, jeden na kaloryferze, drugi w pomieszczeniu. Czy jest możliwość ustawiania tak, że termostat włączy się, gdy np. Temperatura na grzejniki osiągnie minimalną wartość, ale jednocześnie warunek na kaloryferze zmieni się, że pompa się wyłączy, jeśli w pokoju będzie maksymalna wartość temperatury?

Aktualnie termostat włącza się, gdy na grzejniku jest minimalna wartość temperatury, ale nie wyłącza się, gdy temperatura osiągnie poziom maksymalny w pokoju, lecz grzeje dopóki nie osiągnie wartości maksymalnej ustawionej na kaloryferze.
procekms89
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 28, 2018 4:21 am

mako967 pisze: wt mar 12, 2019 9:44 am Witam. Mam ustawiony termostat w supla strips. Termostat steruje elektrozaworem. Mam podłączone dwa czujniki, jeden na kaloryferze, drugi w pomieszczeniu. Czy jest możliwość ustawiania tak, że termostat włączy się, gdy np. Temperatura na grzejniki osiągnie minimalną wartość, ale jednocześnie warunek na kaloryferze zmieni się, że pompa się wyłączy, jeśli w pokoju będzie maksymalna wartość temperatury?

Aktualnie termostat włącza się, gdy na grzejniku jest minimalna wartość temperatury, ale nie wyłącza się, gdy temperatura osiągnie poziom maksymalny w pokoju, lecz grzeje dopóki nie osiągnie wartości maksymalnej ustawionej na kaloryferze.
Dla mnie to trochę nie logiczne. Temperatura na grzejniku jest bez sensu, bo najważniejsze jest aby w pokoju była taka jak zadajesz z pewną deltą. A pompa powinna być załączana lub wyłączona gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej. Temperatura samego grzejnika jest nie ważna, byle by termostat był nastawiona na temperaturę większa niż temperatura żądaną w pokoju. Im większa temperature ustawisz na termostacie tym szybciej pokój osiągnie temperaturę zadaną.
mako967
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:48 pm

procekms89 pisze: sob mar 16, 2019 7:42 pm
mako967 pisze: wt mar 12, 2019 9:44 am Witam. Mam ustawiony termostat w supla strips. Termostat steruje elektrozaworem. Mam podłączone dwa czujniki, jeden na kaloryferze, drugi w pomieszczeniu. Czy jest możliwość ustawiania tak, że termostat włączy się, gdy np. Temperatura na grzejniki osiągnie minimalną wartość, ale jednocześnie warunek na kaloryferze zmieni się, że pompa się wyłączy, jeśli w pokoju będzie maksymalna wartość temperatury?

Aktualnie termostat włącza się, gdy na grzejniku jest minimalna wartość temperatury, ale nie wyłącza się, gdy temperatura osiągnie poziom maksymalny w pokoju, lecz grzeje dopóki nie osiągnie wartości maksymalnej ustawionej na kaloryferze.
Dla mnie to trochę nie logiczne. Temperatura na grzejniku jest bez sensu, bo najważniejsze jest aby w pokoju była taka jak zadajesz z pewną deltą. A pompa powinna być załączana lub wyłączona gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej. Temperatura samego grzejnika jest nie ważna, byle by termostat był nastawiona na temperaturę większa niż temperatura żądaną w pokoju. Im większa temperature ustawisz na termostacie tym szybciej pokój osiągnie temperaturę zadaną.

No masz rację, ale u mnie temperatura taka nie może przekroczyć 50 stopni, gdyż powyżej 60, zaczyna mi naliczać inną taryfę, więc chciałbym wyłączyć, gdy temperatura osiągnie te 50 stopni na przyłączu, czyli na kaloryferze.
Dodatkowo może się w pokoju nagrzać do tych ustawionych wartości i również się wyłączyć, przy czym na kaloryferze temperatura wcale nie musi osiągnąć tych 50 stopni.
mako967
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:48 pm

Wracam z kolejnym, może trochę podobnym tematem jak poprzednio.

Mam dwa termometry. Jeden wewnątrz, drugi na zewnątrz budynku. Dodatkowo sterowanie piecem, zwykłe włącz/ wyłącz na sonoffie.

Warunek temperatury w budynku teruje załączeniem pieca, spadnie poniżej 20 stopni, uruchamia sie piec i grzeje do 22 stopni. Jednak idą ciepłe dni i niekoniecznie chcę, żeby przy temperaturze na zewnątrz w okolicach 25 stopni mieć w domu 21.

I teraz jak rozwiązać to, że przy jakiejś ustalonej temperaturze na zewnątrz zmienić aktywny profil, lub np. go wyłączyć?

EDIT.

Doszedłem już do tego. Można dodać scenę, która porównuję temperature na zewnątrz i w zależności od temperatury ustawia nam profil. Polecam zrobić histereze.

Jednak mam następny problem, polegający na tym, że sceny nie odtwarzaja się automatycznie. Można to obejść programem wywołującym url sceny. Jednak chciałbym to obejść bez tego typu zabiegów. Najlepiej ustawić to gdzieś w chmurze. Ktoś ma doświadczenie z tym?
fioleczek13
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 07, 2020 11:35 pm

Cześć,
Czy ktoś ma pojęcie jak dodać na iOS do aplikacji shorcuts cUrl, który stworzyłem w supla scripts? Ni jak nie idzie mi się z tym połączyć. Druga sprawa - jestem zalogowany do supla scripts przez dane z serwerów supla. Przy uruchamianiu linka skrótu w url wyskakują login i hasło do autoryzacji podając swoje dane serwerowe nie odpala mi linka. Na stronie supla scripts nazwa użytkownika jak wejdę w opcje napis brak.
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Mam pytanie do autora skryptów. Czy jest możliwość wyłączenia sceny z linku bezpośredniego? Moja scena trwa kilka godzin , sterowanie zaworami podlewaczek. Mam ustawione przez ifttt załączanie sceny o określonej porze. Ale jak ją wyłączyć jednym kliknięciem np w skrót na pulpicie? Obecnie muszę się logować na supla script i tam ją wyłączyć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czy można na podobnej zasadzie wykonywać sceny tylko że zamiast aktywacji przy pomocy widgetu to coś podobnego na home assistant z odpowiedzią zwrotną
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
SzymaneK
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 03, 2019 6:05 am
Lokalizacja: Stradomia Wierzchnia

Witam
Czy Supla Script ma możliwość tworząc scenę z użyciem ściemniacza określić jego jasność przy włączaniu?
przy RGB można ustalić kolor ale natężenia nie widzę czy może jestem ślepy?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”