Firmware Multiboard

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

paabu pisze: śr lut 06, 2019 11:58 am
- zrob restart sonoffa (wyłącz z prądu załącz ponownie)
- teraz w cloud włącz rejestracje urządzen. Za chwile sonoff powinien ponownie sie zarejestrowac i będzie widać wiecej fukcji danego kanału jak : brama garazowa, furtka, automat schodowy ,....
Czyli Sonoff powinien sam się zarejestrować, czy należy to zrobić w aplikacji Supla poprzez "Dodaj urządzenie"?
sam się zarejestruje, nic w aplikacji nie musisz robic
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Wsosniak super podpowiedź
pikciu
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 04, 2019 11:20 pm

Wrzuciłem Multiboard do podwójnego Sonoff Touch. Niestety dziwnie się zachowuje - po jakimś czasie dostaje restart i wchodzi w tryb konfiguracji. Niewykluczone, że gdzieś w tym wątku został opisany ten problem ale przekopanie się przez 83 strony nie jest takie hop. Dojechałem do 20 i napewno przeczytam całość ale moze juz szybciej uda mi się uzyskać pomoc :)
Na razie testuje go pod 3v3 bo jeszcze mam zamiar dodać DS18B20.
Wersja Multiboarda to 2.7.2 - pobrana bezpośrednio z Githuba Espablo

Dodatkowo czy znajdę gdzieś dokładnie opisane piny na płytce taka jak moja? Jak wspomniałem chce dołączyć DS18B20 ale za nic nie wiem gdzie jest np GPIO2 :/
Załączniki
IMG_3074.jpeg
IMG_3074.jpeg (2.28 MiB) Przejrzano 3168 razy
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

DS podepnij pod RX
Pozdrawiam
Wojtek
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Panowie mam pytanie. Wgrałem soft multiboard i podpiąłem DS bez rezystora i raczej działa ok. Po co jest ten rezystor ?
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

tcp pisze: czw lut 07, 2019 7:15 am Panowie mam pytanie. Wgrałem soft multiboard i podpiąłem DS bez rezystora i raczej działa ok. Po co jest ten rezystor ?
https://learn.sparkfun.com/tutorials/pu ... istors/all
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

tcp pisze: czw lut 07, 2019 7:15 am Panowie mam pytanie. Wgrałem soft multiboard i podpiąłem DS bez rezystora i raczej działa ok. Po co jest ten rezystor ?
http://akademia.nettigo.pl/ds18b20/#dob ... iagajacego
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Hugo1415
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 15, 2018 8:20 am

O ile dobrze widzę nie ma jeszcze możliwości zrobienia sterownika RGBW na tym sofcie zgadza się ? Jest może taka opcja w planach ? Szukam jednego softu do RGBW + DHT22 i tak kombinuje :D
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Hugo1415 pisze: czw lut 07, 2019 12:15 pm O ile dobrze widzę nie ma jeszcze możliwości zrobienia sterownika RGBW na tym sofcie zgadza się ? Jest może taka opcja w planach ? Szukam jednego softu do RGBW + DHT22 i tak kombinuje :D
soft nie jest problemem, ale hardware musi obsłużyć sterowanie PWM poszczególnymi liniami R, G, B, W - czyli albo gotowiec albo własna robota - Wemos + 4x MOSFET
Hugo1415
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 15, 2018 8:20 am

vajera pisze: czw lut 07, 2019 12:40 pm
soft nie jest problemem, ale hardware musi obsłużyć sterowanie PWM poszczególnymi liniami R, G, B, W - czyli albo gotowiec albo własna robota - Wemos + 4x MOSFET

Niby wiem że nie jest problemem bawiłem się trochę arduino itp ale do tego sam nie naklepie sobie softu chwilowo. Myślałem nad H801 ale moja taśma trochę przekracza jego możliwości prądowe (mocno na marginesie) . Właśnie myślałem że może znajdę przykładowo soft do H801+DHT ale wgram go np na Wemosa/Nodemcu z podpiętymi tranzystorami większej mocy. Płytkę mogę sobie wytrawić wrzucić w obudowę i jest po temacie.

Na marginesie .... tranzystory BUZ11 powinny być spoko nie ?
Zablokowany

Wróć do „Nowości”