czujnik zalania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Powracam z tematem.

Ponieważ mam już "ogarnięty" pomysł na sterowanie zaworem wody tj. zawór 12V (3 kabelki) + moduł InCan też na 12V czyli bezpiecznie :) (alternatywa na 230V to zawór wody 230V + SRW-01 Zamela)

potrzeba mi teraz działającego czujnika zalania...przeglądałem forum ale nie znalazłem nigdzie opisu, że ktoś już zmajstrował takowy i działa.
Może źle przeglądałem forum...czy ktoś ma już działający czujnik zalania? taki który w momencie wykrycia działania wywoływałby scenę (na supla.fracz.com) która to zamykałaby zawór.

Tak sobie obmyśliłem ze na zwykłym sonoffie basic z softem button być może dałoby się to zrobić...tylko gdzie, jak i jaki podłączyć czujnik wilgoci zeby to zadziałało??
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Cześć Ja próbóję sklecic cos na bazie Tego ustrojstwa Ale ostatnio kiepsko z czasem. Zamisat fotorezystora dajesz swoją sondę i masz regulacje czułości. Minus większości gotowych czujników jest to że są punktowe, próbowałem już różnych rozwiązań żeby rozszeżyć pole detekcji, od drutu przez taśmę do elektrycznego pastucha wszystkie maja jakieś wady i nie zawsze działały :x
Obrazek
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Wydawalo mi sie ze taki punktowy w przypadku standardowego domu wystarczy. Tzn trzeba go umiescic pod punktami wody (zlewozmywak, umywalka). Zazwyczaj na podlodze są plytki zazwyczaj wypoziomowane...wiec jakakolwiek nieszczelnosx bedzie powodowac powstawanie rozrastajacej sie kaluzy wody i w koncu czyjnik ja zlapie.

Nie majac wiedzy z zakresu elektroniki nie potrafie dobrac jakiegos gotowego czujnika (np. najprostrzego rezystancyjnego na zasadzie 2 oddalonuch od siebie iglic) i wykombinowac jak to podlaczyc do sonoffa zeby uruchamialo scene.
Potrafie sobie jedynie to polutowac wg schematu, wgrac oprogramowanie i skonfigurowac w skryptach kolegi @fracz.

😁
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

coś takiego jest u chińczyków
http://www.neocoolcam.net/en/home/40-co ... ated.html

zastanawiam się czy przypadkiem podobnie jak ich wifi plug - który już udało się osuplować
http://www.neocoolcam.net/en/home/39-ne ... phone.html
nie jest oparte na esp8266??
moze wówczas dałoby się dobrać jakiś soft i mielibyśmy czujnik zalania do supli :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”