prawie wyłącznik schodowy ale bezprzewodowo da się ?

goofy7
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 27, 2018 7:15 pm

Witam mam nietypowe (chyba) pytanie.
Mianowicie jest sobie domek z dziwnie rozmieszczonymi wyłącznikami chwilowo remont elektryki nie wchodzi w grę wiec pytanie czy da się to załatwić suplą :
Wchodzę do domu (dawna sień) niestety kiedyś tam nie było elektryki więc nie ma przełącznika ale jest lampa, która zapalana jest w następnym pomieszczeniu. A więc aby było widno trzeba przejść przez ciemne pomieszczenie. i tu moje pytanie.
Pod lampę w sieni w zasadzie jej przełącznik w następnym pomieszczeniu podpięty jest sonoff 2 wyjściowy R2 da się pod niego podpiąć standardowy bistabilny przełącznik aby dało się sterować po wifi oraz tym przełącznikiem ? oraz czy da sie podłączyć w pomieszczeniu pierwszym dodatkowego sonoffa też z takim wyłącznikiem bistabilnym bądź innym aby bezprzewodowo zmieniał stan wyjścia sonoffa R2 w następnym pomieszczeniu ? :d
jeżeli bardzo zagmatwałem przepraszam ale ciekawi mnie takie rozwiazanie
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1400
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
goofy7
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 27, 2018 7:15 pm

dzięki już czytam :D prawie o to mi chodzi tylko w tym "ciemnym" pomieszczeniu wisi już sonoff, który steruje gniazdkiem na zewnątrz i posiada odczyt temperatury wiec zależy mi na zachowaniu jego funkcjonalności. wydaje mi się, że soft multiboard czy jakiś podobny umożliwia też funkcję podobną do button i wywołanie sceny/akcji na bistabilnym aby każdy kto wejdzie umiał zapalić światło :d . Dopiero zaczynam zabawę z suplą i widzę, że dużo muszę poczytać jeszcze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”