SUPLA - STANDART

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Na początku chciałbym podziękować wszystkim Twórcą  i Programistą tego PROJEKTU..

Chciałbym zaznaczyć, że Nie jestem programistą - jak już coś zmieniam w udostępnionym programie robię to na zasadzie prób i błędów.

Często na forum zdarza się, że u jednych kolegów dany program działa, a u innych nie.

Dlatego  mam pytanie ( prośbę ), może
by tak zastosować jakiś STANDART  ( może to złe  określenie ).

Tak jak teraz, żeby zalogować się  pierwszy raz do wszystkich( prawie ) projektów  trzeba użyć komendy 192.168.4.1 i to jest super.

Ale ...

W jednych projektach, trzeba np. Wcisnąć jakiś przycisk, w innych wcisnąć i trzymać 5 sekund, a jeszcze w innych nacisnąć 2 razy reset ( mi osobiście najbardziej się to podoba).

Tak samo jest z modułami ESP.
Może by tak wszystkie programy udostępniać np. pod moduł Wemos d1 mini lub inny.

Czemu?

Miałem taki problem.

Miałem moduł -Wemos d1 mini.
Wszystkie programy testowałem pod tym modułem i w ustawieniach arduino ide dla tego modułu. - i było ok.

Ale przed moją nieuwagę uszkodzilem sobie ten moduł.

Następnie kupiłem Wemos d1 mini (ale) pro.
W arduino ide zmieniłem z wemos d1 mini na wemos d1 mini pro.

Program się wygrywał - ALE NIE DZIAŁAŁ !!!
I to mnie ZASTANOWIŁO !!!.

Ten sam program na jednym module działa, a na innym  (bardzo podobnym) - NIE.

Po zmianie w arduino ide  na moduł: Wemos d1 mini ( choć wgrywałem do Wemos d1 mini pro ) program znów działa.

To samo jest z bibliotekami.
Jedne programy działają tylko z biblioteką 2.3.0 inne z 2.4.2.
A "zwykły" użytkownik wgra najnowszą, czyli 2.5.0 i większość programów NIE DZIAŁAŁA.

Ja, to juz wiem ( dziennie przez parę godzin czytając i przeglądając forum).

Wydaje mi się ( może jestem w błędzie ) jak by zastosować jakiś standart w SUPLA, to by było MNIEJ  pytań i problemów dla takich " amatorów " jak JA.
ragnarok
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2018 12:58 pm

Zgadzam się z przedmówcą, też nie jestem programistą a na dodatek świeżynek w tej materii, spędziłem wiele godzin próbując czytając i zazwyczaj kończyło się na wgraniu gotowego bina. Za przykład można dać espeasy lub tasmote działają od strzała na wszystkim i ze wszystkim.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Bo Arduino IDE ma to do siebie że wymaga bibliotek pisanych przez setki ludzi na świecie. Jeden z kolegów na forum używa jedych bibliotek, inny innych i osoba programująca ze źródeł musi się dostosować i używać tych samych bibliotek co autor źródeł. W przypadku programowania z pliku bin powyższe nie jest już wymagane bo odpowiednie biblioteki są zawarte w pliku bin - ale nie mamy dostępu do źródła by coś zmienić.

Osobiście nie lubię bibliotek bo wprowadzają niezłe zamieszanie.

Co do przycisków to formalnym standardem wejścia w tryb konfiguracji jest naciśnięcie przycisku 10 razy - pozostałe rozwiązania są zależne od specyfikacji programowanego modułu i dostępnych przycisków. Można robić jeden standard, ale będzie się to wymagało od niektórych użytkowników dodatkowych umiejętności - lutowanie i czytanie schematów, a od programistów dodatkowych problemów programistycznych do rozwiązania. Suma sumarum, albo rybki, albo akwarium
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”