wywołanie sceny z zewnętrznego przekaźnika

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Cały czas myślę nad czujnikiem zalania...ale nie tylko bo i np. czadu, dymi itp.
Czy mamy taki soft na sonoffa basic, który wywoływałby zdefiniowaną scenę (link z clouda) po tym jak zewnętrzny przekaźnik (stycznik) zewrze wejścia ??
np. podłączamy Zamel-owy przekaźnik zalania pzm-10
https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-a ... ia/pzm10# wraz z sondą SZH-03
[url]https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-a ... oria/szh03[/url

Wykrycie zalania spowoduje zwarcie styków 11 i 14.
I tutaj gdyby był taki soft, kóry gdy wykryje zwarcie styków (jak kontaktorn) i wówczas uruchomi scenę (link z clouda) mamy sukces. Podlinkowujemy scenę "zamknij zawór wody" i gotowe.

Znalazłem również czujnik czadu, kóry również w momencie wykrycia zagrożenia oprócz alarmowania akustycznego zwiera styki na przekaźniku..można podlinkować powiadomienie lub uchylenia okna itp.

pewnie zawnętrznych czujników/urządzeń które swój "stan wysoki" podają na wbudowany przekaźnik znajdzie się więcej...

alternatywnie...żeby nie generować niepotrzebnego ruchu wifi....możnaby skompilować taki soft, który po podaniu napięcia (załączonego np. takim przekaźnikiem zalaniowym) powodowałby uruchomienie modułu, zalogowanie do wifi i wywołanie sceny z linka z clouda)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

A może by tak skorzystać z programu kol. @elmaya

viewtopic.php?f=10&t=4173

Tylko zamiast przycisku zastosować styk przekaźnika.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Widzę tutaj dwa skuteczne rozwiązania :)

1. Zdarzenia by @fracz - viewtopic.php?f=24&t=3791
2. Button by @Duch__ - viewtopic.php?f=24&t=3438
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

A jakis soft na ktoregos sonoffa??? Ja to tylko potrafie polutowac wg schematu i wgrac soft 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

flowerek pisze: pn lut 11, 2019 6:32 pm A jakis soft na ktoregos sonoffa??? Ja to tylko potrafie polutowac wg schematu i wgrac soft 😀

Więc sprawdź na jakie gpio są wyjścia w sofcie
@elmaya
Jeśli w sonoff masz wprowadzone akurat te masz gotowca. Jeśli nie kolega napewno pomoże. 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”