Zmiana routera - problemy

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Zmieniłem router na inny, wszystko skonfigurowałem 1:1 i mam taki efekt, że część modułów się łączy bez problemu, a część figuruje jako rozłączona :(N
Nie ma tutaj znaczenia wersja ani firmware ani czy konfiguracja jest przez e-mail, czy poprzez id lokalizacji. Zarówno Zamel jak i Sonoff'y w różnych wersjach jedne się łączą, inne nie...
I tutaj nie kumam dlaczego tak się dzieje :cry:

Przy ponownej konfiguracji modułów łączą się bez problemu. Jednak ilość konfiguracji (ok. 16 rozłączonych modułów) mnie lekko przeraża bo stracę nad tym parę godzin (supla-scripts, zdarzenia by @fracz etc.).

Bez zagłębiania się w konfigurację - czy miał ktoś podobny objaw?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
iborkim
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:59 am

Ja miałem podobnie, po zmianie routera nie łączyły się sonoffy z oryginalnym oprogramowaniem i chyba jeden na kilka sztuk z suplą.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź co masz w LastState. Dobrze mieć osobna siec WIFi tylko dla IOT. Np ubiquity ma możliwość utworzenia odrębnego SSID-a.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ja miałem tak że u mnie dhcp przyznawało tylko 10 urządzeniom ip -takie fabryczne ustawienie domyślnie . Nie zauważyłem tego ale niby pierdoła a krwi mi napsuło. Jak się jedne modóły rozłączyły łączyły sie inne.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Last state: Wi-Fi - Connecting
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Moze to zabrzmi banalnie...ale czy odlaczales od zasilania moduly??
Ja kiedys robilem proby na 2 routerach i tylko obserwujac miganie diod w srw01 w puszkach walczylem z konfiguracja routera...a wystarczylo zdjsc na chwile bezpiecznik od zasilania rolet 😁

Ubiquiti rowniez goraco polecam. Nielatwe w konfiguracji i drogie...ale niezawodne. Odkad mam ap od ubnt wszelkie dolegliwosci z modulami ustapily.

No i przepustowosc...co innego zastosowac do neta 1000 Mbps jak 99% urzadzen w domu pracuje po wifi... 😁😁😁
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Odłączałem zasilanie, restartowałem wszystko :) zasilanie w całym domu również... na dzisiaj wysiadam idę spać - może naprawi się samo :lol: a jak nie to jutro dalej będę grzebał

Co do Ubiquiti to mam ER-X, ale niestety access point to tp-link, który jakoś działał do tej pory.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Odkryłem zależność. Nie łączą się moduły, które jako adres mają podane ip, a nie domenę. Nie wiem tylko co dodać w konfiguracji routera, żeby to ruszyło.
Z drugiej strony chyba wolę po domenie bo chce sterować również offline po Lanie :)

Chyba jednak rekonfiguracja mnie nie ominie :oops:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

michael pisze: wt lut 12, 2019 10:30 pm Odkryłem zależność. Nie łączą się moduły, które jako adres mają podane ip, a nie domenę. Nie wiem tylko co dodać w konfiguracji routera, żeby to ruszyło.
Z drugiej strony chyba wolę po domenie bo chce sterować również offline po Lanie :)

Chyba jednak rekonfiguracja mnie nie ominie :oops:
Może masz włączoną izolację użytkowników?
Bo clouda masz w sieci lan, jak się domyślam...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Wiedziałem, że trzeba iść spać :)
Oświeciło mnie :)
Prawdopodobnie IP wskazuje na router, a nie na supla server tak jak domena i stąd te problemy :mrgreen:

Po południu to zweryfikuję
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”