Wyłącznik czasowy w harmonogramie

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Leszek
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 27, 2019 12:04 pm

Obsługując harmonogramy włączników ROW-01 zauważyłem że przydała by się opcja wyłącznika czasowego. Przykładowo oświetlenie zostało załączone klawiszem i po zadanym czasie ustawionym w harmonogramie, automat wyłączy światło.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

O tak :)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Mnie tego też brakuje. Fabrycznie jest taka opcja na Shelly 1 z fabrycznym softem przez ich aplikację. Testowałem to jak dostałem pierwsze Shelly.
KrzysiekW
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 26, 2019 2:52 pm

Rowniez by mi sie to przydalo.
A moze cos w rodzaju obslugi gestow przelacznika?
Np: krotkie nacisniecie, swiatlo zapala sie na minute i gasnie lub na x czasu
W przypadku dlugiego nacisniecia swiatlo zapala sie i gasnie dopiero po ponownym nacisnieciu lub innej akcji
Takie cos pasuje mi w przedpokoju ;)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

KrzysiekW pisze: pn sty 28, 2019 9:56 am Rowniez by mi sie to przydalo.
A moze cos w rodzaju obslugi gestow przelacznika?
Np: krotkie nacisniecie, swiatlo zapala sie na minute i gasnie lub na x czasu
W przypadku dlugiego nacisniecia swiatlo zapala sie i gasnie dopiero po ponownym nacisnieciu lub innej akcji
Takie cos pasuje mi w przedpokoju ;)
Kiedyś poruszałem pytanie o taką funkcjonalność. Natywnie w cloudzie tego nie zrobisz. Możesz posiłkować się scenami przez Supla Scripts - scena wyłączy Ci światło po zadanym czasie.
Jeżeli nie chcesz czekać, to do czasu pojawienia się tej funkcjonalności w Supli, możesz posiłkować się przekaźnikiem bistabilnym czasowym BIS-413i, który realizuje dokładnie to w taki sposób (sorki @Ernest, ale Zamel chyba nie ma odpowiednika :D)
KrzysiekW
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 26, 2019 2:52 pm

Lucas pisze: pn sty 28, 2019 12:11 pm
KrzysiekW pisze: pn sty 28, 2019 9:56 am Rowniez by mi sie to przydalo.
A moze cos w rodzaju obslugi gestow przelacznika?
Np: krotkie nacisniecie, swiatlo zapala sie na minute i gasnie lub na x czasu
W przypadku dlugiego nacisniecia swiatlo zapala sie i gasnie dopiero po ponownym nacisnieciu lub innej akcji
Takie cos pasuje mi w przedpokoju ;)
Kiedyś poruszałem pytanie o taką funkcjonalność. Natywnie w cloudzie tego nie zrobisz. Możesz posiłkować się scenami przez Supla Scripts - scena wyłączy Ci światło po zadanym czasie.
Jeżeli nie chcesz czekać, to do czasu pojawienia się tej funkcjonalności w Supli, możesz posiłkować się przekaźnikiem bistabilnym czasowym BIS-413i, który realizuje dokładnie to w taki sposób (sorki @Ernest, ale Zamel chyba nie ma odpowiednika :D)
Szkoda, że to aż taki kłopot :( ale myślę, że będę w stanie to ogarnąć na Arduino. Tylko że każda zmiana czasu świecenia po krótkim naciśnięciu będzie wymagała update softu Arduino, no chyba, że dodamy jakąś PR-kę na wejście analogowe do regulacji czasu. Jak tylko znajdę trochę czasu, lub jak mnie przypili to sprawdzę tą możliwość ;)
Leszek
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 27, 2019 12:04 pm

Admin, jest jakaś szansa na realizację propozycji?
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Leszek pisze: śr lut 13, 2019 7:01 am Admin, jest jakaś szansa na realizację propozycji?
Jeżeli potrzebujesz tylko wyłączyć np. światło po zadanym czasie, to może skorzystaj z funkcji automatu schodowego viewtopic.php?p=35359#p35359
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”