[tutorial] Raspberry Pi – Docker, Proxy, Let’s Encrypt, SUPLA, SUPLA-Scripts...

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

milion81 pisze: wt lut 19, 2019 4:11 pm
lesny8 pisze: wt lut 19, 2019 10:36 am
milion81 pisze: pn lut 18, 2019 8:56 pm odpowiedź jak w załączniku,
wcześniej miałem to samo, pomógł downgrade dockera do wersji 18.06.01
Dziwne, spróbuj zrobić downgrade. W sumie masz inna architekturę niż ja, ale może faktycznie coś jest nie tak z tą wersją dockera na armv6l...
po downgrade do dockera w wersji 18.06.01 odpowiedź jak niżej (czyli dla armv6, coś nie tak z najnowszym docker'em)
ale dalej mam cos źle bo w mojej odpowiedzi w kolumnie PORTS brakuje 0.0.0.0:80->80/tcp, 0.0.0.0:443->443/tcp
Zrób downgrade do 18.03
Przypomniało mi się, że na tej architekturze był problem i @fracz to wyhaczył i zgłaszał. Odszukałem temat i tylko możesz to potwierdzić.
PuteR pisze: wt lut 19, 2019 4:48 pm No i lipa zrobiłem upgrade, reaotowalem malinie od nowa startowalem dockera ciągle to samo.

Kod: Zaznacz cały

.clear
pi@raspberrypi:~ $ docker ps
CONTAINER ID        IMAGE                                                   COMMAND                  CREATED             STATUS                          PORTS                                                  NAMES
0abf9abb7c96        supla/supla-server:arm32v7                              "/usr/bin/server-ent…"   19 minutes ago      Up 6 minutes                    0.0.0.0:2015-2016->2015-2016/tcp                       supla-server
b29c8edb8396        supla/supla-cloud:arm32v7                               "docker-php-entrypoi…"   20 minutes ago      Restarting (1) 22 seconds ago                                                          supla-cloud
53f5903302d1        nginx                                                   "nginx -g 'daemon of…"   5 hours ago         Up 7 minutes                    0.0.0.0:80->80/tcp, 0.0.0.0:443->443/tcp               nginx-web
da528f5a9bc9        suplascripts_suplascripts                               "docker-php-entrypoi…"   5 days ago          Up 5 minutes                    80/tcp                                                 suplascripts
dffec9b16b0d        hypriot/rpi-mysql:5.5                                   "/entrypoint.sh mysq…"   3 weeks ago         Up 6 minutes                    3306/tcp                                               supla-db
ac2f9f1f23fe        sameersbn/bind:latest                                   "/sbin/entrypoint.sh…"   3 weeks ago         Up 13 minutes                   53/tcp, 0.0.0.0:53->53/udp, 0.0.0.0:10000->10000/tcp   bind
90b9dbccdc6c        hypriot/rpi-mysql:5.5                                   "/entrypoint.sh mysq…"   3 weeks ago         Up 6 minutes                    3306/tcp                                               suplascripts-db
e3739bcdc8ea        wouterds/rpi-docker-letsencrypt-nginx-proxy-companion   "/bin/bash /app/entr…"   3 weeks ago         Up 7 minutes                                                                           nginx-letsencrypt
5444646b35c3        wouterds/rpi-docker-gen                                 "/usr/local/bin/dock…"   3 weeks ago         Up 7 minutes                                                                           nginx-gen
pi@raspberrypi:~ $  
lesny8 masz może jakiś pomysł czego można jeszcze spróbować poza stawianiem wszystkiego od nowa 😐
Dziwne jest to, że nic nie robiłeś i przestało Ci działać, a w logach komunikat o braku pliku lub katalogu. Coś mi się wydaje, ze może to być problem sprzętowy. Stawianie ponownie wszystkiego od zera w przeciągu miesiąca to trochę za często ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Też mi się wydaje że to zdecydowanie za często. Sprzętowy to masz na myśli że coś nie tak z sama malina czy może kwestia karty SD?

Na szczęście miałem zrobiony obraz karty zprzed aktualizacji do 2.3 wgrałem to na pendrive i narazie działa.
Ale martwi mnie to że tak często się to wysypuje 😐
Awatar użytkownika
milion81
Posty: 194
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:34 am

lesny8 pisze: wt lut 19, 2019 6:38 pm
milion81 pisze: wt lut 19, 2019 4:11 pm
lesny8 pisze: wt lut 19, 2019 10:36 am

Dziwne, spróbuj zrobić downgrade. W sumie masz inna architekturę niż ja, ale może faktycznie coś jest nie tak z tą wersją dockera na armv6l...
po downgrade do dockera w wersji 18.06.01 odpowiedź jak niżej (czyli dla armv6, coś nie tak z najnowszym docker'em)
ale dalej mam cos źle bo w mojej odpowiedzi w kolumnie PORTS brakuje 0.0.0.0:80->80/tcp, 0.0.0.0:443->443/tcp
Zrób downgrade do 18.03
Przypomniało mi się, że na tej architekturze był problem i @fracz to wyhaczył i zgłaszał. Odszukałem temat i tylko możesz to potwierdzić.
zrobiłem i dalej to samo
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Usuń pobrane obrazy po downgradzie tak jak kiedyś przy instalacji skryptów.

Edit:
PuteR pisze: wt lut 19, 2019 6:42 pm Też mi się wydaje że to zdecydowanie za często. Sprzętowy to masz na myśli że coś nie tak z sama malina czy może kwestia karty SD?
Raczej karta, a to jest ta sama karta co ostatnio?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Tak karta była ta sama, muszę kupić tą industrial, a narazie zostawię na tym pendrivie.
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Czekając za maliną (zakup od majfrend), czytam tu i tam, śledząc ten temat na bieżąco.
Trafiłem na interesujący wątek, który może mieć wpływ na rozwiązanie niektórych problemów z połączeniem ssl?.
Poniżej sposób jak poradzić sobie z instalacją starszej biblioteki SSL na RASPBIAN STRETCH, tak żebyśmy w przyszłości nie mieli żadnych problemów z działaniem ssl.

Dodajemy adres repozytorium JESSIE do raspbiena STRETCH

Kod: Zaznacz cały

~ sudo nano /etc/apt/sources.list
Otwarty komendą powyżej plik uzupełniamy następująco:

Kod: Zaznacz cały

deb http://archive.raspbian.org/raspbian/ jessie main contrib non-free rpi
Instalujemy biblioteki SSL1.0.0

Kod: Zaznacz cały

~ sudo apt-get update
~ sudo apt-get install libssl1.0.0
Informacje pochodzą z kanału youtube https://www.youtube.com/watch?v=ybwyG3Fk2w4
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
milion81
Posty: 194
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:34 am

Tak informacyjnie, u mnie w końcu udało się postawić na zielono, oczywiście bez pomocy leśnego bym sobie nie poradził :)
Leśny miał opisać co i jak ale widzę że się obija więc podaje poniżej rozwiązanie.
Problemy występuje tylko dla arm32v6.
Należy pobrać najpierw obraz

Kod: Zaznacz cały

docker pull arm32v6/nginx:alpine
następnie

Kod: Zaznacz cały

cd ~/docker-compose-letsencrypt-nginx-proxy-companion/
nano docker-compose.yml 
i następnie zmienić na arm32v6/nginx:alpine
Tak ma wyglądać w czwartym wierszu docker-compose.yml:

Kod: Zaznacz cały

version: '3'
services:
  nginx-web:
   image: arm32v6/nginx:alpine
i dopiero uruchomić skrypt

Kod: Zaznacz cały

./start.sh

Leśny jeszcze raz dziękuje za pomoc ! ;)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Nie obijam się, ależ skąd :!: Skocz do pierwszego postu i zobacz kiedy był edytowany ;)
Instrukcja wpleciona została warunkowo, żeby bez problemów z armv6l sobie poradzić :D
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dobrze że utrzymujecie aktualna instrukcje w pierwszym poście. Świetna robota :!:
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

lesny8 pisze: ndz lut 17, 2019 12:00 pm ...Tam gdzie będziesz miał NAT możesz to swobodnie zmienić, lub zdockeryzować sobie te usługi i wstawić za proxy, wtedy wszystko będzie działać na standardowych 80 i 443 TCP i po problemie. Osobiście sugeruję NATowanie 1:1 dla tych portów na adres maliny, a dlaczego to widać kilka postów wyżej.
Próbuję to zrozumieć i zastosować do mojej sytuacji, mianowicie:
1. Na routerze z LEDE / Openwrt mam:
a) publiczne dynamiczne ip i dynamiczny dns - działa
b) zarezerwowany wewnętrzny adres IP 192.168.2.10 dla RPI
c) przekierowane porty TCP 80 i 443 (1 do 1) na wewnętrzny adres IP RPI
d) przekierowane porty TCP 2015 i 2016 (1 do 1) na wewnętrzny adres IP RPI
e) ustawiony NAT Loopback, tutaj z pomocą przyszedł ten artykuł https://morfikov.github.io/post/nat-ref ... w-openwrt/

2. Malina jeszcze nie dotarła lecz będą na niej usługi:
a) Docker, Proxy, Let’s Encrypt, SUPLA cloud, SUPLA-Scripts
b) serwer www z zawartością strony internetowej (nie supla cloud)

Z dokerem nie miałem do czynienia. Pytanie jak zrobić żeby wszystko działało na standardowych portach 80 i 443, mam na myśli supla i także serwer www. Wiem że mogę dla serwera zrobić przekierowanie na inne porty lecz podawanie komuś adresu strony internetowej z numerem portu np. :6000 nie jest dobrym pomysłem. Patrzę na to https://docs.docker.com/network/proxy/ lecz do zrozumienia daleko.
Proszę o przykład najlepiej na podstawie mojej infrastruktury.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”