Siłownik elektrotermiczny

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Wystarczy użyć styku zwartego z przekaźnika np w płytce inCan lub podobnych.
Pozdrawiam
Wojtek
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Ja mam takie silowniki ale podłączone do sonoff 4CH
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Gburek1993
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 10, 2018 9:06 am

Gucio2607 a jak tym sterujesz? Jako schładzanie?
woytas1
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 02, 2018 10:34 pm
Lokalizacja: Krosno

Z tymi salusami to bym uważał przy kotłach na paliwo stałe.W sytuacji dogrzania do zadanej temperatury we wszystkich pomieszczeniach siłowniki się pozamykają. Wtedy kocioł bez sterowania+układ zamknięty (większość tak ma choć nie powinna) + zmniejszony obieg wody=nawet nie chcę pisać.
gigilio
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 10, 2019 7:48 pm
Lokalizacja: Chorzów

woytas1 pisze: śr mar 13, 2019 12:45 pm Z tymi salusami to bym uważał przy kotłach na paliwo stałe.W sytuacji dogrzania do zadanej temperatury we wszystkich pomieszczeniach siłowniki się pozamykają. Wtedy kocioł bez sterowania+układ zamknięty (większość tak ma choć nie powinna) + zmniejszony obieg wody=nawet nie chcę pisać.
A ja właśnie działam w tym kierunku. Zamiast zaworów trojdrogowych - supla i zawory termo.
Do tego termometry -
Logike chce zrobić tak :
Termometr na powrocie zamyka oba termostaty aż do nagrzania powrotu do 55'c
Potem się otwiera c.w.u gdy powrót ma 55'c oraz bufor.
W lecie zamykam na stałe bufor - otwiera się tylko awaryjnie gdy powrót ma powyżej 85'c

-------------------
Edit : kocioł na paliwo stałe otwarty - >bufor 300l - > od bufora układ zamknięty
Prawdopodobienstwo jest zerowe że wygrasz miliona jak nie wyślesz kuponu totolotka...
woytas1
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 02, 2018 10:34 pm
Lokalizacja: Krosno

To jaki Ty masz kocioł 6 kW?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”