Sonoff Basic R2 - firmware "ALL IN ONE" v5.0

vesperos
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2019 12:02 pm

bomberas pisze: wt mar 26, 2019 6:39 pm Witam wszystkich forumowiczów.

Można prosić o kompilację softu do testów ?
Musisz się odezwać do Zybiego w PW podając mu 6 ostatnich znaków adresu MAC swojego uradzenia.
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Masz na myśli numer sonoffa
Dejv
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 7:20 pm

Witam forumowiczów!
Gdzie znajdę wsad "ALL IN ONE V5.0" ?
Przyszły mi nowe werje sonoff i jestem w kropce.....
Poratujcie bo brama po internetach mi nie działa :(
vesperos
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2019 12:02 pm

Pytanie do Zybiego, czy nadal udostępniasz soft? Wysłałem prośbę ma pw już ładnych kilka dni temu. Nie wiem czy czekać.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Właśnie pracuję nad jego usprawnieniem i dzisiaj nastąpił przełom, więc może już niedługo będzie gotowy.

Nie bardzo rozumiem tylko tego "czekania", możesz flash-ować, kasować - jest przecież wybór oprogramowania.
kris
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 03, 2019 7:00 pm

Zybi pisze: sob mar 30, 2019 8:55 pm Właśnie pracuję nad jego usprawnieniem i dzisiaj nastąpił przełom, więc może już niedługo będzie gotowy.

Nie bardzo rozumiem tylko tego "czekania", możesz flash-ować, kasować - jest przecież wybór oprogramowania.
@Zybi, widoczne dalej masz problem ze zrozumieniem, zastanów się nad tym.

Publikujesz swoje tematy na publicznym forum opartym na jasnych zasadach, licencjach o których kilkakrotnie wspominał @pzygmunt upominając głównie Ciebie.
Pomimo tego jako jedyny, dalej stosujesz swoje praktyki, kompilacja softu do mac. Na tym nie koniec, wprowadzasz kolejną zasadę, kompilacja „…tylko dla aktywnych użytkowników społeczności SUPLI”.
Ciekawe co jeszcze wymyślisz, może pochodzenie?, np. ostatnie 6 cyfr z adresu IP?

Nie chcesz, kompilować, udostępniać swoich softów, to nie publikuj ich tutaj, proste. Wprowadzasz głównie zamęt…

Po którymś z kolei upomnieniu przez @pzygmunt, odpisałeś coś w stylu „trzeba stąd spadać”. Poza „obrażaniem się” i wykasowaniu kilku tematów cały czas tu jesteś. W końcu gdzieś musisz pokazać swoje nowe softy, żeby czerpać z tego korzyści finansowe...
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Nowe softy piszę ze względu na moje własne na nie zapotrzebowanie, a nie "komercyjne" zamówienia i po prostu lubię to robić.

Wprowadzając nowe funkcjonalności w oprogramowaniu zachodzi potrzeba przeprowadzenia wszelakiego rodzaju testów "wytrzymałościowych" i wówczas mogę przygotować kompilację w tym celu. W ramach wzajemnych korzyści ze współpracy, ale nie finansowych jak piszesz, testerzy otrzymują soft, a ja natomiast mój poświęcony czas chciałbym zrekompensować informacją zwrotną po testach, której jednak, jak dowodzi praktyka, nie dostaję od osób, które właśnie się zarejestrowały i pierwszą wiadomość piszą na forum o udostępnienie softu lub na moją skrzynkę prywatną. Stąd właśnie moje wymogi odnośnie "aktywnych" użytkowników Supli.

Jak temat się "wyczerpie" to i ten wątek zamknę, bo nie zależy mi na żadnym rozgłosie, dlatego też swoje "stare" wątki z kompilacjami opartymi na SDK Espressif mam pozamykane. Softy te są bardzo dobre i super się u mnie sprawują, ale zakończył się już ich dalszy rozwój.

Póki co "All In One" w zastosowaniu do różnych modułów ciągle się rozwija i wymaga rzetelnych testów.

Nie ma natomiast żadnego przymusu zaglądania do moich wątków.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zybi, idąc Twoją logiką to nie powinienem nigdy udostępniać Supli publicznie, a Ty nigdy niemiałbyś okazji budować swoich kompilacji opartych o ten projekt. Chcesz wyłącznie czerpać korzyści... ok, chcesz mieć zamkniętą grupę betastesterów... ok, ale proszę nie na forum, które z założenia służy do dzielenia się. Postępujesz wg. zasad, które są sprzeczne z ideą powstania tej społeczności.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Na wstępie, jak komuś moje posty nie odpowiadają, to niech po prostu ich nie czyta lecz spokojnie ignoruje.

A wracając do meritum sprawy to myślałem, że zakończę dzisiaj prace nad softem All In One w wersji v6.0 czyli z wyświetlaczem OLED, ale właśnie przyszedł mi do głowy kolejny pomysł.

Z moich doświadczeń wynika, że Sonoff-y w wersji R2 z chipem ESP8285 są o niebo lepsze niż te na chipie ESP8266, ale mają jeden mankament - nie mają GPIO14, czyli w pełni funkcjonalnego pinu, a w zamian za to ITEAD zaoferował nam GPIO2 ze swoimi "ograniczeniami". Jednak mamy w module pin, który w łatwy sposób możemy zagospodarować, a mianowicie GPIO13, do którego podłączona jest dioda LED. W wersji softu z OLED-em i tak wszystkie stany diagnostyczne i konfiguracyjne mamy na wyświetlaczu, więc bez problemu możemy z tej diody zrezygnować.

No i moje pytanie, co by tu dorobić na GPIO13?
piotrh94
Posty: 40
Rejestracja: wt wrz 18, 2018 11:40 pm

Może takie wejście zliczające do licznika energii, wody ;)
Zablokowany

Wróć do „Nowości”