Sonoff 4ch PRO R2 jakie styki

cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

Witam,

Czy ktoś posiada? Czy CH4 PRO R2 ma styki bezpotencjałowe ? Czyli czy mogę zapodać sobie np. na dwóch przełącznikach 24vac a na jednym 230 vac ? mowię o tych R1, R2, R3, R4.

Czy działa supla bez problemu na tej nowej wersji?

pozdrawiam
GOLDEN
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 04, 2017 4:45 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Witam

Według tego co jest na grafice obudowy to styki
są bezpotencjałowe. Czyli bez problemu zrealizujesz to co chcesz.
Co do działania wersji R2 z SUPLA się nie wypowiem, bo mam wersję PRO bez R2.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

Hej

Dzięki za odpowiedź. Ja dodam od siebie że otrzymałem informację od jednego sprzedawcy że aby styki były bezpotencjalowe to sonoff musi być zasilony przez 24 dc. Nie wiem czy to prawda. Ktoś może potwierdzić? Podobno jak zasiłek sonoffa przez 230 vac to taki prąd pójdzie na styki też i już głupiej.

Co do wersji R2 to nie wiem czy coś mocno się zmieniło. To tylko nowsza wersja. Możesz podać mi soft supli jaki wygrałeś do swojego sonoffa 4ch pro?

Czy nie masz problemu po zaniku zasilania że sonoff załącza styki na chwilę? Chce go wykorzystać do elektrozaworów i pompy a to byłoby niewskazane zachowanie :shock:
mirek_t
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 24, 2019 1:40 pm

Witaj
wersja R2 zawsze ma styki bezpotencjałowe niezależnie od zasilania
mam wgrany soft multiboard od espabla i niestety przy braku kontaktu z netem co 50 sec zwiera pierwszy przekaźnik, pozostałe 3 są ok.
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

Hej,

Dzięki za informację, mam 2 elektrozawory + Pompa, czyli na dwóch R2 i R3 dam 24 VAC a na R4 dam 230 VAC więc jeśli to dotyczy tylko R1 to super starczą trzy pozostałe :)

Powiedz mi proszę, skąd pobrać ten soft który wgrywałeś u siebie?

pozdrawiam
ogniwo
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 14, 2018 6:14 pm

tu znajdziesz ten soft:
viewtopic.php?f=11&t=3843
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

Dziękuję za link :) teraz trzeba przetestować mój pomysł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”