Sonoff Basic R2 - firmware "ALL IN ONE" v5.0

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Nowa kompilacja softu powinna działać bezproblemowo.
feszter
Posty: 95
Rejestracja: pn lip 30, 2018 7:36 pm

Mi też będzie działać? Daj linka do softu. Pisałem na priv nie podałeś, może publicznie dasz mi linka.
vesperos
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2019 12:02 pm

Dzięki Zybi za to co robisz, Twój soft jest jak dla mnie idealny.

Sprawa udostępniania po części jest zrozumiała a z faktu chętnych pijawek, które za chwilę zaczęły by zarabianie na jednym z portali aukcyjnych.

U mnie na razie działają dwie sztuki R2, jeden do włączania oświetlenia drugi bramowy do otwierania bramy w garażu. Nie bawiłem się w przerabianie go bo zastosowanie przekaźnika Relpol RM85 załatwia sprawę w 100% a kosztuje około 10 zł i jest bezpieczniejsze. Podłączony też mam kontaktron NC który też działa w alarmie.

Moja propozycja usprawnienia to dodanie drugiego czujnika w trybie bramy garażowej. Jeden jako brama całkowicie otwarta, drugi zamknięta. Ikonka też mogła by mieć 3 stany: *otwarta, *zamknięta, *pracuje - kiedy żaden z kontaktronów nie jest zwarty (w przypadku NC). Taka fanaberia :D

Z innej beczki przy sonoffie r2 z RF soft ma jakikolwiek wpływ na pilota? Czy żyje własnym życiem?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"faktu chętnych pijawek" czyli wg. Ciebie osoby, które czerpią korzyści z oprogramowania ponieważ go po prostu używają to też pijawki.
Zastanów się dobrze nad tym co piszesz.
vesperos
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2019 12:02 pm

pzygmunt pisze: śr kwie 03, 2019 6:44 pm "faktu chętnych pijawek" czyli wg. Ciebie osoby, które czerpią korzyści z oprogramowania ponieważ go po prostu używają to też pijawki.
Zastanów się dobrze nad tym co piszesz.
Gwoli ścisłości też wolałbym aby soft był ogólnodostępny.

Na Twoją prośbę zastanowiłem się nad tym co piszę ponownie i doszedłem do poniższego:

IHMO wykorzystywanie softu na własne potrzeby w zamian za zgłaszane uwagi autorowi jest w porządku, ponieważ tego oczekuje. Przez udostępnienie softu Zybi dał mi zgodę na jego używanie to tak jakbym dostał na niego licencję.

Nadużyciem jest sprzedawanie Sonoffa z wgranym cudzym softem (bez jego zgody) i osoby to robiące uważam za wyżej opisane pijawki a w inny niż obecny sposób, twórca nie jest w stanie nad tym zapanować.

Jeżeli w jakikolwiek sposób Ciebie lub kogoś innego uraziłem - najmocniej przepraszam, to tylko moje zdanie. A za Twoją pracę @pzygmunt też dziękuję i ogromnie doceniam!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tu nie chodzi o urażanie/obrażanie itd. Tu chodzi o zasady formalne oraz o szanowanie pozostałych członków społeczności.
Nadal nie rozumiesz na czym polega GPL. Kolega @Zibi opiera swoje oprogramowanie do Suplę, która wydana jest na tej właśnie licencji.
Istnieje niekomercyjna licencja na Suplowe oprogramowanie ale @Zibi jej nie posiada. W związku z powyższym nie może udostępniać oprogramowania na innej licencji jak również GPL (lub innej kompatybilnej). W innym przypadku jawnie łamie jej postanowienia co się źle dla niego skończy.

Zachęcam do lektury
https://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_Gener ... ic_License
vesperos
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2019 12:02 pm

pzygmunt pisze: śr kwie 03, 2019 7:08 pm Tu nie chodzi o urażanie/obrażanie itd. Tu chodzi o zasady formalne oraz o szanowanie pozostałych członków społeczności.
Nadal nie rozumiesz na czym polega GPL. Kolega @Zibi opiera swoje oprogramowanie do Suplę, która wydana jest na tej właśnie licencji.
Istnieje niekomercyjna licencja na Suplowe oprogramowanie ale @Zibi jej nie posiada. W związku z powyższym nie może udostępniać oprogramowania na innej licencji jak również GPL (lub innej kompatybilnej). W innym przypadku jawnie łamie jej postanowienia co się źle dla niego skończy.

Zachęcam do lektury
https://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_Gener ... ic_License
Ok, zrozumiałem o co Ci chodzi.

Mimo wszystko mnie, jako członka społeczności SUPLA irytują pijawki na Alle... ale widać taka natura tej licencji.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Jak udostępniałem swoje kompilacje na oficjalnym Github-ie Supli to najpierw było to dobre.
Po pewnym czasie to też nie było dobre, ale jak to @pzygmunt kiedyś napisał "tolerowane przez niego, bo służyło społeczności Supli".
W konsekwencji skoro moje kompilacje były tak niechciane, to je wykasowałem i o dziwo to też nie było dobre. Natomiast @pzygmunt uszanował moją decyzję i zaakceptował wykasowanie katalogu z softami , ale za chwilę podał linka do archiwów. No i bądź tu mądry.

Obecnie to i testować softu też nie można, wiec tak naprawdę, to nic nie można, to znaczy ja nic nie mogę, bo wszyscy inni wszystko mogą i są jak najbardziej w porządku, a Ci żadnego wkładu własnego nie włożyli najbardziej "krzyczą" w tej kwestii. Jak się nie obrócisz to D4 z tyłu.

Najlepsze więc podejście przy licencjach GPL, to tylko brać co jest do wzięcia i własnego czasu na nic nie tracić.
I nawet, gdy na początku, tak ja zresztą, z entuzjazmem "stratujesz" to i tak Twój zapał zostanie szybko ostudzony.

Reasumując - kończę testy "ALL IN ONE", bo jest on już właściwie w wersji finalnej. Informacji zwrotnej miałem co prawda mało, ale to co dostałem pozwoliło mi dopracować soft, który jest tak naprawdę bazą wyjściową do praktycznie wszystkich innych kompilacji dla różnych modułów. W kolejce czekały co prawda testy kompilacji do Sonoff- a Touch oraz Sonoff-a 4ch oraz gotowy już "Termostat" i "Higrostat", ale to już historia.

Wszystkim szczęśliwym użytkownikom moich kompilacji życzę długiej i niezawodnej pracy modułów ESP.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Kolego @Zibi. Ty o jednym, resta o czymś innym. Dla jasności. Udostępniałeś przez chwilę wyłącznie binarki. Udostępniłbyś źródła i nie byłoby tematu.

Tak jest tylko niepotrzebna dyskusja i ferment.
kris
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 03, 2019 7:00 pm

@Zybi. Owszem, wkład w rozwój firmware / forum miałeś spory. Lecz wiedz, że nie jesteś jedyny. Niestety zacząłeś tworzyć własne zasady, które nijak tu nie pasują. Chcesz czerpać korzyści…, ok. Proponuję, zrób to w sposób cywilizowany. Myślę że dobrym pomysłem byłoby otwarcie konta np. Paypal (w formie przekaż darowiznę). Osobiście stosuję to rozwiązanie. Co jakiś czas, na tym czy na innym forum, odpalę komuś dobrowolnie parę złoty za poświęcony czas. Bywa że w miesiącu zrobi się z tego niezła suma. Nie ma się co mazać, są zasady i trzeba się ich trzymać.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”