Swoja apka sterująca Shelly1

Puzon
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 7:13 pm

Hej,
chciałbym zrobić swoją apkę, która steruje shelly1. Na razie potrzebuje tylko jednej funkcjonalności, aby otwierała bramę garażową. Tylko nigdy nie pisałem czegoś podobnego i nie wiem jak się za to zabrać. W necie ciężko coś znaleźć na ten temat, generalnie wszędzie używane są gotowe apki. Pisane będzie w javie w androidstudio. Myślę, że najpierw przez wifimanager muszę się podłączyć pod shelly i potem mu wysyłać żądanie, tylko nie wiem jakie i jak.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Własna apklijacja pod serwer Supli czy wszystko swoje , tylko po co wyważać otwarte drzwii. Czego ci brakuje w Suplowej aplikacji , może dałoby się to rozwiązać a tworzyć wszystkiego od nowa.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Puzon
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 7:13 pm

Wszystko swoje. Też wydaje mi się to zbędne, ale ubiegam się o pracę w firmie, która chce abym zrobił taką apkę. Najpierw pomyślałem, że w sumie im powiem, że jest supla, która działa i po co to robić, ale potem doszedłem do wniosku, że w sumie spróbuję się wykazać. Generalnie jestem początkującym programistą i potraktowałem to jako wyzwanie, przez które nabiorę doświadczenia.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jakby Ci to powiedzieć. Jeżeli sam nie wiesz jak zrealizować taki projekt to aplikowanie na stanowisko o którym piszesz jest nieporozumieniem.
Grzesiekb
Posty: 35
Rejestracja: śr mar 27, 2019 9:06 pm

Witaj . Jeżeli ktoś wymagał by takich umiejętności od mojej osoby to raczej chciałbym opanować umiejętności jakie są wymagane i zrobić coś nad czym będę miał pełna kontrolę. Co jeśli pracodawca zleci ci oprogramowanie urządzeń które wypuszcza na rynek nagle serwer supli pada a ty nie masz żadnego wpływu na to co sprzedałeś klientom. Poza tym to wygląda trochę jakbyś przyszedł i powiedział jak przerobić pracę twórcy supli żeby wyglądała na moją.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z całym szacunkiem. To o czym napisałeś ponownie świadczy o tym, że bardzo dużo musisz się jeszcze nauczyć. Jeżeli firma X nawiąże z Suplą współpracę to ma gwarancje działania urządzeń. To raz, a dwa to zadałeś pytanie w stylu „Panowie , jak się kładzie kafle bo mam zlecenie na łazienkę”. Inaczej mówiąc Twoje pytanie pokazuje, że nie masz pojęcia o embeded, a robienie projektu, który ma trafić później do klientów obarczone jest wysokim ryzykiem.
Tutaj musisz połączyć ze sobą wiele elementów. Firmware, serwer (chyba, że chcesz zrobić projekt tylko pear-to-pear) i apkę na smartfon.

Ale... nie zniechęcam. Spróbuj zrealizować ten projekt ale wyraźnie zaznacz klientowi, że nie masz o tym zielonego pojęcia aby nie było później zaskoczenia. Inaczej zmarnujesz czas i pieniądze Twojego nowego pracodawcy oraz zaoszczędzisz nerwów potencjalnym klientom.
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

pzygmunt pisze: czw kwie 04, 2019 7:24 am Z całym szacunkiem. To o czym napisałeś ponownie świadczy o tym, że bardzo dużo musisz się jeszcze nauczyć. Jeżeli firma X nawiąże z Suplą współpracę to ma gwarancje działania urządzeń. To raz, a dwa to zadałeś pytanie w stylu „Panowie , jak się kładzie kafle bo mam zlecenie na łazienkę”. Inaczej mówiąc Twoje pytanie pokazuje, że nie masz pojęcia o embeded, a robienie projektu, który ma trafić później do klientów obarczone jest wysokim ryzykiem.
Tutaj musisz połączyć ze sobą wiele elementów. Firmware, serwer (chyba, że chcesz zrobić projekt tylko pear-to-pear) i apkę na smartfon.

Ale... nie zniechęcam. Spróbuj zrealizować ten projekt ale wyraźnie zaznacz klientowi, że nie masz o tym zielonego pojęcia aby nie było później zaskoczenia. Inaczej zmarnujesz czas i pieniądze Twojego nowego pracodawcy oraz zaoszczędzisz nerwów potencjalnym klientom.
gruszka do gruszki ? :P przepraszam za złośliwość, ale nie mogłem się powstrzymać :D @pzygmunt tylko się nie obrażaj
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

vajera pisze: czw kwie 04, 2019 7:45 am gruszka do gruszki ? :P przepraszam za złośliwość, ale nie mogłem się powstrzymać :D @pzygmunt tylko się nie obrażaj
Spoko... :) z Shelly i tak nie nawiążemy współpracy z uwagi na dużą awaryjność. Już były takie zapytania od kilku firm.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@Puzon

Na pokładzie Shelly masz ESP8266/ESP8285.
Zacznij od tego.
https://en.wikipedia.org/wiki/ESP8266
https://www.espressif.com/en/products/h ... x/overview
https://www.espressif.com/sites/default ... eet_en.pdf
(tu masz książki, dokumentację, SDK i wszystko co jest potrzebne do developmentu dla tego układu)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”