Jak wyłączyc RGBLIGHTING

magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Mam kolejne pytanie (mam nadzieję że nie zamęczam cie ;) ).

Jeżeli dla RGBLIGHTING wyślę kolor #000000 (czarny) to LEDy automatycznie się wyłączą? Czy może żeby wyłączyć LEDy muszę wysłać akcję TURN_OFF.

PS
W dokumentacji na stronie https://github.com/SUPLA/supla-cloud/wi ... ons-states nie jest napisane że RGBLIGHTING ma state on: boolean.
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz wysłać turn_off lub powinieneś ustawić color_brightness na 0% aby to poprawnie działało.
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Dzięki.

PS
Wracając do naszej rozmowy o HSV. Zobacz że pojawia się problem z interpretacją ustawień. Co będzie jak ustawię RGB=0x000000 a color bightness na 100%?
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Niektóre sterowniki zamienią RGB na HSV i dodadzą do V +100 czyli dostaniesz FFFFFF. Jak chcesz aby to Ci działało to musisz posługiwać się color_brightness. Dodanie do API HSV nie wiem kiedy nastąpi i na jakich zasadach. Wymaga to przeglądnięcia wszystkiego aby wprowadzić taką zmianę.

Konwertuj po swojej stronie RGB do HSV. Następnie zapamiętujesz V. Zmieniasz V na 100 i konwertuejsz do RGB. Przesyłasz nowe RGB i color_brightness z zapamiętanego V.

Jeżeli nawet wprowadzimy wewnętrzną konwersje czyli to co wyżej napisałem to musimy dodać do statusu drugie RGB w jakiejś pod strukturze, które będzie zawitało
poprawne RGB i jeszcze HSV, a to co było musi zostać bez zmian dla kompatybilności.
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt kwie 09, 2019 8:57 pm Konwertuj po swojej stronie RGB do HSV. Następnie zapamiętujesz V. Zmieniasz V na 100 i konwertuejsz do RGB. Przesyłasz nowe RGB i color_brightness z zapamiętanego V.
Dla pewności czy dobrze rozumiem:
  1. Mam HSV(h1, s1, v1)
  2. Zamieniam to na HSV->RGB(r1, g1, b1)
  3. Wysylam żądanie do Clouda gdzie:
    1. rgb=RGB(r1, g1, b1)
    2. color_brightness=v1
    3. brightness=??? (w przypadku DIMMERANDRGBLIGHTING)
Czy może brightness (w przypadku DIMMERANDRGBLIGHTING) na być osobnym suwakiem [0,100]. W tej chwili mam 3 suwaki odpowiedzialne za każdą składową HSV (zobacz screena).
Załączniki
Obecny UI OpenHABa
Obecny UI OpenHABa
Screen Shot 04-10-19 at 08.58 PM.PNG (12.36 KiB) Przejrzano 3361 razy
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

4-ty suwak dla DIMMER-a.

1. Zapamiętujesz v1 do jakiejś zmiennej np tv1 i zmieniasz v1 na 100
3b. color_brightness=tv1
3c. 0 lub wartość 4-go suwaka. pod warunkiem, że to DIMMERANDRGBLIGHTING
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Dobra teraz rozumiem, dzieki
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”