Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

mako967
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:48 pm

Kolego, a może znasz odpowiedź na mój problem :D mam dwa termometry, jeden na zewnątrz, drugi w domu. Termometr w domu steruje piecem,ale chciałbym wprowadzić warunek, że jak temperatura na zewnątrz jest ponad powiedzmy 20 stopni, to wtedy zmienia mi się profil niezależnie od temperatury wewnątrz. Kurcze nie potrafię tego ogarnąć. Można sterować tym za pomocą scen, ale one nie wykonują się cyklicznie. No albo ja nie wiem, że miga być wykonywane, sprawdzane cyklicznie.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

mako967 pisze: pn kwie 15, 2019 7:32 pm .... Można sterować tym za pomocą scen, ale one nie wykonują się cyklicznie. ....
Wg mojej wiedzy nie da sie : scen nie uruchomisz cyklicznie ani z harmonogramów supli ani z supla script bo tam wogóle nie ma takiego mechanizmu.
Na teraz , sceny możesz wywoływać używając zewnetrzenych mechanizmów uruchamianiascen ( URL-li do tych scen) np z IFTTT (w IFTTT najczęściej sie da wywołać co 15 min) - piszę o IFTTT bo z niego korzystam , bo nie mam potrzeby częstszego wywoływania scen. Ale pewno są też automaty ktore to potrafią robić na linux-ie czy tez windows-ie

@fracz - jak widzisz , zapotrzebowanie na cloud ver 2.4 (tzn sceny w cloud) jest coraz wieksze :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 15, 2019 8:48 pm przez wsosniak, łącznie zmieniany 2 razy.
mako967
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:48 pm

U mnie raczej te rozwiązanie się nie sprawdzi. Najlepiej jak by było niezależne od żadnego innego serwisu oprócz supli i supli fracz. Tak żeby zrobić i zapomnieć. Ale dzięki za odzew. Poczekam na kolegę frącza :D
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

wsosniak pisze: pn kwie 15, 2019 7:13 pm [quote=Gucio2607. post_id=39956 time=1555352958 user_

Światło wyłączone pomiędzy zachodem i wschodem słońca ma być?

{{(not state(1).on and time() > sunsetTime()) or (not state(1).on and time() < sunriseTime() ) }}

lub

{{not state(1).on and ( time() > sunsetTime() or time() < sunriseTime() ) }}
Działa.. dziękuję
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
wotysko
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 8:34 pm

Witam,

Chciał bym ustawić suple tak aby sterowała rolety , czyli musi wyłączyć jeden przycisk gdy drugi zostanie uruchomiony .
Taki był zainstalowany wcześniej https://drive.google.com/file/d/1mjx5hI ... sp=sharing
Probowalem uzyc fracz scripts i ustawic takie warunki ale kiedy naciskalem jeden przelacznik drugi sie nie wylaczal i silnik zaczynal sie trzec.
Obrazek
Obrazek
piotrh94
Posty: 40
Rejestracja: wt wrz 18, 2018 11:40 pm

Chciałem dzisiaj zacząć moją przygodę z warunkami i utworzyłem scenę, która miała za zadanie włączenie światła gdy zostanie włączone inne światło. Więc ustawiam nazwę, kanał i akcję oraz warunek {{state(- - - -).on}}. Zapisuję i nic, co robię źle proszę pomóżcie ;).
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Warunek sceny w skryptach określa czy akcje powinny się wykonać w momencie wykonywania sceny a nie wyzwolenie sceny gdy warunek jest spełniony.
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

A będzie w przyszłości możliwe właśnie wywołanie sceny gdy dany warunek jest spełniony(wybierając np. co ile i w jakich porach dnia scena ma być sprawdzana)?
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Jak postawi się własny serwer to tak. Było o tym pisane kiedyś właśnie. Tez tego potrzebuje, może sama supla kiedyś obsłuży.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Będzie. Też na to czekam ale jest kilka duzych schodów do pokonania po drodze by działało to niezawodnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”