Moduł bramowy - szukam rozwiązania

Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

A sonoffa SV przerobiony nie może być
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Niestety pomimo wyłączenia wszystkiego oprócz odbiornika nie ma żadnej różnicy. Wystarczy wyjść za róg i już naciśnięcie i przytrzymanie przycisku w pilocie powoduje szybkie naprzemienne otwieranie i zamykanie zaczepu. Czy to możliwe, żeby zasilacz i gniazdko umieszczone tuż obok zakłócały pilota? Czy coś mogę jeszcze zrobić poza oddaniem odbiornika do naprawy / wymiany.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zasilacz może być źródłem zakłóceń.
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Pzygmunt a co sądzisz o sonoffa SV przerobionego do napędu bramy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sądzę to, że są rozwiązania których nie trzeba przerabiać.
Wystarczy jak klikniesz historię moich postów z ostatni kilku dni.
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

pzygmunt pisze: czw mar 28, 2019 2:15 pm Zasilacz może być źródłem zakłóceń.
Próbowałem innego zasilacza i bez różnicy. Widzę jeszcze 3 rozwiązania:
1. Dołożyć jakiś repeater sygnału radiowego - rozwiązanie dość drogie i bez żadnej gwarancji, że rozwiąże problem.
2. Spróbować jakoś podtrzymać napięcie już po zwolnieniu przycisku na pilocie. Coś na zasadzie czasu załączenia przekaźnika. Niestety ustawienie tego czasu ma wpływ tylko na sterowanie WiFi a nie radiowo.
3. Zamienić ten mój moduł na Sonoffa RF.

Najbardziej bym się skłaniał ku opcji nr 2 ale nie wiem jak to zrobić.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
maly_13
Posty: 92
Rejestracja: pt paź 28, 2016 3:55 am
Lokalizacja: Wlkp.

bukox pisze: czw mar 28, 2019 8:12 am 1. Dlaczego nie używać Sonoffa do bramy? Chodzi o 230V? Jest jeszcze ewentualnie wersja SV.
2. Czy dobrze myślę, żeby po prostu dołożyć moduł bramowy WiFi do fabrycznego sterownika i w ten sposób mieć oba sposoby sterowania czyli wbudowany radiowy i dołożony WiFi?
3. Czy jest szansa, że trafię na taki sterownik bramowy do którego nie będę wstanie podłączyć Zamela SBW-01?
3 spotkałem SOMFY sterowanie jest po rs-ie i to po zasilaniu 12V (wszystko 2 przewodami) zero złączy na sterowniku do przycisku, wszystko po magistrali.

A czy pilota dokładałeś teraz czy był ?
w użyciu: supla, nettemp...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”