Podlewanie

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

slawek pisze: czw kwie 18, 2019 7:17 pm Ten sonoff S20 odcina tylko jeden biegun - jesteś pewien, że akurat fazę? Jeśli nie - sprawdź i ewentualnie zamień...
Dzięki za czujność :)
To o czym piszesz , to BARDZO ważna rzecz w tym rozwiązaniu (i nie tylko w tym rozwiązaniu), o której zapomniałem nadmienić w moim opisie , ale zrobiłem to dokładnie tak jak piszesz : faza (L) jest odcinana a nie N .
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

wsosniak pisze: czw kwie 18, 2019 8:37 pm Dzięki za czujność :)
Zboczenie zawodowe... ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

cosmita pisze: pn sty 07, 2019 2:12 pm ...
PS proszę o linka do przykładowego zasilacza 24 V AC na szynę DIN.
Ja w swojej instalacji do nawadniania z wykorzystaniem Sonoff Dual posiadam transformatory "Zamel Exta Transformator TRM-24 230/24V AC 15VA" oraz elektrozawory "Elektrozawór 100 HV 1" Rain Bird". Niewielki koszt za sztukę, niestety mam osobny transformator dla każdej z dwóch linii (sonoff Dual R2 podłączony pod 230V).
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

cosmita pisze: pn sty 07, 2019 2:12 pm ...
Przetestował ktoś to rozwiązanie, można budować podlewanie w oparciu o CH4 PRO zgodnie z tym schematem https://zapodaj.net/9d79ec5381cd5.jpg.html ? Jest jeszcze CH4 PRO R2, też będzie się nadawał ?
...
Dołączam się do zapytania. Też chętnie zakupiłbym CH4 PRO i wykorzystał tylko 1 transformator dla czterech linii.
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

Ja mam u siebie 4CH (ale nie pro) na 230v i jeden transformator. Z każdego kanału przekaźnik i wszystko działa, więc w pro bez przekaźników też powinno.
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

maroko pisze: śr kwie 24, 2019 7:24 am Ja mam u siebie 4CH (ale nie pro) na 230v i jeden transformator. Z każdego kanału przekaźnik i wszystko działa, więc w pro bez przekaźników też powinno.
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że masz rozwiązanie zaproponowane przez kolegę elhenio.
Czy mógłbyś nam zrobić zdjęcie zestawu połączeniowego oraz podać link do przekaźników jakie zakupiłeś? prócz przekaźników i transformatora masz coś jeszcze?
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

1x Transformator, 4x Przekaźnik, Sonoff 4CH, 1x Bezpiecznik
i oczywiście 4 elektrozawory. Wszystko "złożone" na stole i działa, w weekend montaż. Jak tylko będę miał możliwość to cyknę fotkę.
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Postanowiłem osuplować mój istniejący system podlewania. Sonoff 4CH Pro R2 już w drodze, zostaje kwestia transformatora. Obecnie mam 2 elektrozawory założone przez instalatora kilka lat temu sterowane programatorem zasilanym bateryjką 9V. Elektrozawory są zamontowane w studzience i trochę trudno mi odczytać jakiekolwiek oznaczenia bez ich demontażu, ale zakładam, że są to typowe elektrozawory na 9 V DC sterowane cewką elektromagnetyczną.
I teraz pytanie - czy taki elektrozawór da się zasilić tzw. transformatorem kostkowym (zalewanym) np. 9V 5VA? Biorąc pod uwagę "osiągi" bateryjki 9V to powinno chyba wystarczyć?
procekms89
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 28, 2018 4:21 am

vajera pisze: czw kwie 25, 2019 8:58 am Postanowiłem osuplować mój istniejący system podlewania. Sonoff 4CH Pro R2 już w drodze, zostaje kwestia transformatora. Obecnie mam 2 elektrozawory założone przez instalatora kilka lat temu sterowane programatorem zasilanym bateryjką 9V. Elektrozawory są zamontowane w studzience i trochę trudno mi odczytać jakiekolwiek oznaczenia bez ich demontażu, ale zakładam, że są to typowe elektrozawory na 9 V DC sterowane cewką elektromagnetyczną.
I teraz pytanie - czy taki elektrozawór da się zasilić tzw. transformatorem kostkowym (zalewanym) np. 9V 5VA? Biorąc pod uwagę "osiągi" bateryjki 9V to powinno chyba wystarczyć?
jedna cewka zaworu może wziąść ok. 300mA więc może być na jeden zawór przy załączeniu, może przy małym grzaniu się wystarczy na dwie cewki. Sonoff zasilany osobno z 230VAC czy też z tego trafo?
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

procekms89 pisze: czw kwie 25, 2019 11:56 am
jedna cewka zaworu może wziąść ok. 300mA więc może być na jeden zawór przy załączeniu, może przy małym grzaniu się wystarczy na dwie cewki. Sonoff zasilany osobno z 230VAC czy też z tego trafo?
Sonoffa chcę zasilić oddzielnie - dlatego 4CH PRO - beznapięciowe przekaźniki, które będą puszczać prąd z trafo.
Znalazłem taki:

https://allegro.pl/oferta/transformator ... 7083605831

8VA czyli 900 mA - powinien udźwignąć oba zawory? Zwykle i tak będzie załączony jeden - 10 -5 minut.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”